Tři spisovatelé budou číst Václava Havla

Můj Havel v Kině Pilotů

Tři uznávaní spisovatelé si připravili krátké čtení z díla Václava Havla před promítáním nového filmu Slávka Horáka HAVEL. Můžeme se těšit na tyto autory:

  1. 7. Martin E. Kyšperský
  2. 7. Tim Postovit
  3. 7. Kateřina Tučková

 

Stručné informace o spisovatelích:

Martin E. Kyšperský 

Hudebník, spisovatel a herec. Frontman kapely Květy, ale také herec ve filmech Jana Hřebejka a Jana Prušinovského.

Tim Postovit 

Tento mladý autor se narodil v ukrajinském Kyjevě, ale nyní žije v Praze.

Je básníkem, překladatelem, přeborníkem ve slam poetry a pořadatelem literárních akcí.

Kateřina Tučková

Vystudovala historii umění a český jazyk a literaturu. Napsala několik veleúspěšných románů: Vyhnání Gerty Schnirch,  Žítkovské bohyně, Fabrika. Dále je autorem divadelní hry Vitka.

 

O filmu HAVEL:

Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Film Havel se odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Dějiny jsou ale až v druhém plánu, film Havel nabízí především velký, vzrušující a málo známý příběh, jakých není ve světě mnoho. V samotném snímku se můžeme těšit na herce Viktora Dvořáka (V. Havel), Annu Geislerovou (Olga H.) nebo Martina Hofmanna (P. Landovský).

 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2569681 

 

Comments

comments

Vyhledat