Události v Kině Pilotů 18. 8. – 24. 8.

Z filmu Šarlatán, foto Kino Pilotů
Z filmu Šarlatán, foto Kino Pilotů

FAMU v kině 01 – akce plná animáků. Plus Šarlatán a další nové filmy a debaty.

                                                         

Šarlatán        Datum: od 20.8.

Film režisérky A. Hollandové, scénář napsal M. Epstein a v hlavních rolích se představí Ivan a Josef Trojanové. Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška.                                                

Vstupenky:http://www.kinopilotu.cz/2598163 
             

Jeskyně 

Datum: od 20.8.

Premiéra filmu Jeskyně a debata s režisérem Tomem Wallerem. Není to teambuilding, ale skutečnost. V létě 2018 na dlouhých 18 dní uvízl po zaplavení monzunovými dešti v thajských jeskyních dětský fotbalový tým. Jejich boj o svobodu ovlivní nejen sepjatost místních a tým zkušených potápěčů, ale celý přihlížející svět. Snímek plný naděje umožňuje obyčejným lidem stát se hrdiny. 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2598622 


FAMU v kině 01

Datum: od 23.8.

Animované filmy z FAMU, které zazářily na světových festivalech. 8 krátkých filmů vám představí nové talentované tvůrce. Krátká pocta Miloši Formanovi AHÓJ, na Oscara nominované loutkové drama DCERA, nekompromisní černá komedie o partnerských vztazích SH_T HAPPENS, poetický návrat do dětství SCHOVKA nebo sugestivní portrét o ztrátě blízkého člověka MEZERY. Limity ženského multitaskingu vtipně vystihuje PODLE SYLVIE. Problematiku ústavní péče přibližuje animovaný dokument KDO SE SE MNOU ZATOČÍ a pomyslnou tečkou na závěr je sarkastická anekdota o přijetí vlastního těla MĚJ SE RÁDA. 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2617495 

 

Kino Pilotů stále promítá snímky Havel, Palm Springs, Víkend na chatě a další filmy.

 

Comments

comments

Vyhledat