Ultimátní hodnocení zábavních parků v Evropě

 

Evropa nabízí obrovské množství zábavních parků. Podle zprávy Mezinárodní asociace zábavních parků a atrakcí jich je až 307.1 Online srovnávací portál ShopAlike se proto rozhodl připravitUltimátní hodnocení zábavních parků v Evropě, které Vám pomůže najít přesně to, co hledáte. Ať už jste adrenalinový nadšenec, nebo hledáte tip na víkendový výlet s dětmi, na tomto seznamu najdeteto pravé ořechové.

Největší zábavní parky v Evropě!

V Evropě najdete mnoho parků, ve kterých se klidně můžete toulat i týden a ještě se ani nezačnetenudit. Neztratit se v nich, to je skutečné umění! Infografika od ShopAlike Vám za pomoci veřejnědostupných informací představí pět těch největších, na základě rozlohy a ročního počtu návštěvníků. Absolutním vítězem v kategorii obrovských lunaparků je Disneyland v Paříži, který se svou rozlohou 19,425 km2 překoná i Monako (2.02km2), Gibraltar (6.7km2) a Vatikán (0.44km2) dohromady!

Nejlepší parky pro adrenalinové nadšence!

Zábavní parky jsou zde pro všechny. Některé se zaměřují spíše na rodinné zážitky a jiné se naopak snaží přilákat návštěvníky hledající vzrušení. V kategorii zábavních parků s nejlepšími horskými dráhami najdete přehled top parků pro fanoušky extrémů. Nejvyšší a nejrychlejší horskou dráhu najdete například ve španělském Feri Land. Horskou dráhu s nejvyšším počtem inverzí zase v AltonTowers v Británii.2

Nejlepší zábavní parky pro rodiny!

Co je lepší než zábavní park? Zábavní park s aquaparkem a hotelem! Pokud hledáte tip na víkendový výlet s dětmi, tyto parky jsou přesně pro Vás! Na seznamu najdete evropské zábavní parky nejvíce orientované na rodiny, které mají i aquapark a možnost ubytování. Například v parku Energylandia si můžete užít víkend s rodinou již za 2045 Kč na den. V této ceně však není zahrnut vstup doaquaparku.

Nejstarší zábavní parky v Evropě!

Tato kategorie je tím pravým pro milovníky historie. „Starý kontinent“ totiž nabízí množství starých lunaparků. Tipnete si však, kolik let má ten skutečně nejstarší? Dyrehavsbakken v Dánsku má již neuvěřitelných 435 let! Tento zábavní park vznikl ještě za života Williama Shakespeara a dobou svéexistence tak trumfne většinu současných evropských států.

Zábava v Česku!

A co u nás doma? ShopAlike se podíval na to, kde se v Česku dá najít (i adrenalinová) zábava u vody a vybral pro Vás pět oblíbených českých aquaparků. Na prvním místě najdete Aquapalace Praha.Webová stránka parku sice neuvádí, kolik má přesně bazénů, dozvíte se zde však, že jde o největší aquapark ve střední Evropě, s 12 tobogány, divokou řekou, 17 vířivkami a neuvěřitelným množstvím atrakcí. Den plný zábavy zde jednoho dospělého stojí 759 Kč. Následuje Aqualand Moravia vPasohlávkách u Brna. Pyšní se 14 bazény a 20 tobogány a skluzavkami. Denní lístek pro dospělého zde vyjde na 749 Kč. Pobavit se můžete i v Aquaparku Olomouc, kde za vstup do vnitřního areálu aletního parku se 7 bazény a 5 tobogány a skluzavkami zaplatíte dohromady 560 Kč. V AquaparkuUherské Hradiště zaplatí jeden dospělý za vstup do vnitřní zóny se zábavným bazénem a tobogány a do letního parku celkem 460 Kč na den. Aquaforum Františkovy Lázně Vám zase nabízí 7 bazénů a 4 tobogány a skluzavky za 350 Kč na 4 hodiny.

O infografice

ShopAlike sesbíral data na základě údajů a cen zveřejněných na oficiálních webových stránkách zábavních parků a údajů o funkčních horských drahách z portálu Roller Coaster database (rcdb.com). Veřejné informace dostupné na Wikipedii byly použity při kalkulaci rozlohy jednotlivých parků. Ceny v jednotlivých zábavních parcích se mohou lišit na základě konverzního kurzu nebo sezóny.

Kompletní infografiku najdete na stránce ShopAlike.

1 https://www.recron.nl/l/library/download/urn:uuid:3478900a-4b36-4814-9427- dd0ded50f2f1/iaapa%2Beurope%2Beconomic%2Bimpact%2Bstudy%2B(1).pdf%3Fformat%3Dsave_to_disk%26 ext%3D.pdf
2 https://rcdb.com/rhr.htm?l=25852

page1image3775056

 

page2image5791504

Zdroj: https://www.shopalike.cz/ultimatni-hodnoceni-zabavnich-parku-v-evrope/

Comments

comments

Vyhledat