Už žádný vystydlý čaj nebo teplá limča… Udržujte své nápoje v té správné teplotě, ať jste kdekoliv!

foto Termoo
foto Termoo

Ať už se chystáte na výlet, za sportem, čeká vás náročný den v kanceláři, jízda autem nebo pohodové odpoledne nad knihou… Tam všude se vám bude hodit dobrá teplá káva či čaj, anebo osvěžující nápoj, který si uchová svou teplotu po dlouhé hodiny a pomůže vám dodržovat pitný režim. Vyberte si tu správnou termosku, termohrnek nebo termokonvici. Všechny termosky a příslušenství zakoupíte na www.termoo.cz

Ideální na výlet

Poznávání přírodních krás či historických památek, nové zážitky i dobrodružství… Cestování nás v mnohém obohacuje! Až se budete chystat na výlet, do batohu si nezapomeňte kromě svačiny přibalit také dostatek tekutin. Pokud je však necháte v obyčejné lahvi, po chvíli se vám stane, že v chladném počasí bude ráno uvařený čaj připomínat ledovou tříšť a naopak vychlazenou limonádu změní sluníčko v nepitelnou „břečku“. Proto je obzvlášť důležité si na cesty pořídit kvalitní termosku, kterou oceníte v zimě i v létě, jelikož udrží teplotu nápoje přesně v takové výši, aby byl příjemný na pití. Důležité je, aby disponovala dobrými izolačními vlastnostmi, neměnila chuť nápoje a také dobře těsnila a udržela v sobě i sycené nápoje – pití rozlité v krosně určitě mít nechcete! Na delší výlety zvolte nádobu s vyšším objemem, aby vám žízeň nezkazila příjemně prožitý den.

Tipy:

Termoska Perfect grey 1 l udrží pití 12 hodin teplé a 24 hodin studené, šroubovací uzávěr s víčkem zároveň slouží jako hrneček. Má automatický systém nalévání – stačí jednoduše stisknout tlačítko. Navíc je odolná vůči oděrům a nárazům.
Cena: 1099 Kč

Termoska Alfi City Tea 0,9 l je novinkou roku 2020 – praktický šroubovací uzávěr s poutkem oceníte nejen na cestách městem, ale i v přírodě, udrží pití 12 hodin teplé a 24 hodin studené.
Cena: 899 Kč

Při sportu doplňujte tekutiny

Nedovedete si představit týden, kdy byste nevyběhli do terénu, anebo se neopřeli do pedálů svého kola? Ať už jste milovníky joggingu, cyklistiky, in-linů, chodíte hrát fotbal, beach volejbal nebo jste propadli kouzlu venkovních posiloven – bez dodržování pitného režimu se to zkrátka neobejde. Jelikož tělo je z více než 70 % tvořeno vodou, při pocení může dojít k jeho dehydrataci. Přísun tekutin je proto pro každého sportovce nezbytný! Začněte s ním už před tréninkem, kdy je vhodné vypít 0,5–0,75 litru, ideálně neperlivé vody či lehce slazeného čaje. Během samotného sportu pak doplňujte přibližně 150–350 mililitrů každých 15–20 minut, zvláště pokud cvičíte v teplu a potíte se více. Volte například slabě či středně mineralizované vody.

Tip:
Inteligentní termoska Alfi 2018 Pure 0,5 l udrží nápoje 12 hodin teplé a 24 hodin studené, můžete si vybrat ze dvou pítek, která lze měnit. Navíc se při sportování nepronese – váží pouhých 263 g a má praktické rozměry (70 mm průměr a 250 mm výška). Přežije i tvrdší zacházení.
Cena: 789 Kč
Zakoupíte na: www.termoo.cz

Pitný režim ve škole = bystrý mozek dětí
Pije vaše dítě přes den dostatek tekutin? Pokud ne, může to mít vliv i na jeho pozornost ve škole! Hrozí únava, ale také nepozornost. Odborníci dokonce varují, že příznaky dehydratace se mohou podobat projevům ADHD! To vše se posléze projevuje i na jeho známkách. Zejména pokud jej čeká zkoušení či test, na který se musí soustředit, mělo by předtím vypít alespoň 300 ml tekutin. Celkový objem vypitých tekutin by se u sedmiletého až desetiletého dítěte měl pohybovat okolo 1,8 litru za den, ale neberte to jako dogma – množství se odvíjí podle váhy, fyzické aktivity, počasí a dalších faktorů. Každopádně nezapomeňte svým ratolestem každé ráno připravit termosku s nápojem – díky tomu budete mít kontrolu, kolik toho za den vypilo. Pozor, příliš cukru může u dětí způsobit nadměrnou aktivitu, proto raději volte neslazený ovocný čaj, čistou vodu, anebo ji můžete vylepšit třeba snítkou čerstvé máty a troškou vymačkaného citronu. Dodržování pitného režimu se samozřejmě netýká jen školní docházky, i na online výuce kontrolujte u dítěte množství vypitých nápojů. Díky ráno připravené termosce o něm budete mít přesnější představu…

Tipy:
Termoska Alfi 2018 Dino pirates 0,35 l potěší i „malé chlapy“ – a díky odolnému materiálu přežije i všechna jejich dobrodružství. Udrží pití 12 hodin teplé a 24 hodin studené.
Cena: 679 Kč

Termoska Alfi Fairytale princess 0,35 l pro všechny malé princezny – je lehká, má nový typ pítka a vejde se do každé tašky. Udrží pití 12 hodin teplé a 24 hodin studené.
Cena: 679 Kč

Aby práce odsýpala…

Nejen školáci, ale i pracující se musí soustředit a potřebují k tomu dostatek tekutin. Proto se nezaměřujte jen na své děti a myslete i sami na sebe! Do kanceláře k počítači je ideální termohrnek, do něhož si můžete připravit bylinkový čaj. Paměť a koncentraci podporuje například sibiřský ženšen, matcha či šípek. Čaj si dejte do termohrnku a můžete jej průběžně popíjet, ať už budete na poradě, anebo sedět za klávesnicí… A samozřejmě vám termohrnek udrží teplou také kávu.

Tip:
Termohrnek Alfi Isomug plus soft 0,35 l udrží nápoj 4 hodiny teplý a 8 hodin studený, má extrémně pohodlné držení.
Cena: 679 Kč

Na dlouhé (i krátké) cesty autem…

Nenahraditelnou službu prokáže termohrnek rovněž v autě. Při dlouhých cestách na pití často zapomínáme, přitom dehydratace může ovlivňovat soustředění, které je za volantem stěžejní. Někteří si řízení rádi zpříjemňují kávou (pozor, ta ale naopak „odvodňuje“, proto to s ní nepřehánějte, pokud vyrážíte na dlouhé cesty, anebo ji doplňujte vodou), jiní dají přednost čaji. Silnější černý či zelený čaj pomáhají udržet bdělost. Termohrnek je praktický nejen proto, že udrží nápoj v potřebné teplotě (v zimě se člověk raději zahřeje teplým čajem, v létě dejte přednost spíše vlažnému či mírně chlazenému, který více osvěží), ale zároveň jej lze bez problému ovládat jednou rukou. I tady je ovšem důležité 100% těsnění, abyste si interiér vozu nepotřísnili při každém výmolu na silnici.

Tip:
Termohrnek TRAVEL plus steel 0,35 l ze špičkové nerezové oceli udrží nápoj 4 hodiny teplý a 8 hodin studený – ideální společník na dlouhé cesty! Má praktickou pojistku, zajišťující 100% těsnění (zmáčknete tlačítko – pijete, vymáčknete tlačítko – neteče a těsní).
Cena: 659 Kč


Pro domácí pohodu

Ať už chystáte rodinné posezení, anebo čekáte návštěvu, jistě oceníte termokonvici, do které můžete připravit čaj či kávu a nemusíte se bát, že vám při dlouhém povídání vystydne. Díky termokonvici lze také nachystat nápoj hned ráno a celý den pak dolévat dle potřeby. „Důležitým faktorem při výběru termokonvice je objem. Standardně jsou k dostání konvice litrové, ale například konvice Albergo nabízejí také 1,5 l nebo 2 l. Dvoulitrovka není obvyklá a pořizovací cena je trochu vyšší, ale zato jde vzhledem k její konstituci o nezničitelnou nerezovou termokonvici na celý život,“ doporučuje Martin Potůček z eshopu termoo.cz. Termokonvice se stanou ozdobou vašeho jídelního stolu, nejsou ale určené k přenášení nápojů. V takovém případě by hrozilo poškození konvice a opaření.

Tipy:

Moderní vakuová termokonvice GUSTO 1 l udrží nápoj až 12 hodin teplý nebo 24 hodin studený. Díky výběru z různých barev a jedinečnému designu od Martina Hauensteina, který již několikrát získal významná ocenění, se stane termokonvice nejen praktickým pomocníkem, ale i ozdobou kuchyně. Lze s ní prakticky manipulovat jednou rukou, snadno se čistí a je z kvalitních netoxických materiálů.
Cena: 1399 Kč

Novinka roku 2021: Moderní vakuová termokonvice SKYLINE 1 l udrží nápoj až 12 hodin teplý nebo 24 hodin studený. Jednoduše se s ní manipuluje jednou rukou díky příjemné ergonomické rukojeti. K dostání v různých zajímavých barevných kombinacích. Za atypickým designem konvice stojí designéři Christian Rummel a Tim Storti.
Cena: 1399 Kč

Termokonvice Gusto TT steel 1 l má korpus vyrobený z vysoce odolné dvoustěnné nerezové oceli, udrží nápoj až 12 hodin teplý nebo 24 hodin studený.
Cena: 1699 Kč

Termokonvice Albergo steel 1,5 l (Toptherm) z dvoustěnné nerezové oceli, udrží nápoj až 12 hodin teplý nebo 24 hodin studený.
Cena: 1699 Kč

Termokonvice Albergo steel 2 l (Toptherm): Opravdová nerezová bomba německé kvality, která nabízí maximální objem a vydrží vám celý život. Nápoj udrží teplý 12 hodin a studený 24 hodin.
Cena: 1899 Kč

Termokonvice Albergo steel 0,6 l (Toptherm) je vhodná pro méně početné rodiny, anebo ideálním společníkem na pracovní stůl. Nápoj v ní vydrží 12 hodin teplý a 24 hodin studený.
Cena: 1249 Kč

Čerstvou kávu si vychutnejte na chatě i dovolené

Ať už vyrážíte na chatu nebo na dovolenou, nemusíte si s sebou tahat objemný kávovar, abyste si mohli připravit lahodnou překapávanou kávu. Můžete si ji uvařit kdekoliv a kdykoliv díky praktickému filtru na kávu, který sedne na všechny termokonvice Alfi. Stačí do něj vložit papírový filtrační sáček velikosti 4, nasypat mletou kávu a zalít horkou vodou, která skrz filtr překape. Navíc káva díky termokonvici vydrží teplá dlouhé hodiny!

Tip:

Kávový filtr na termokonvici silikon/tritan červený
Cena: 546 Kč

Kávový filtr na termokonvici plastový čirý
Cena: 328 Kč

Pomocník při marodění

Každého z nás bacily čas od času připoutají na lůžko, kde je nutné se pořádně „vypotit“. V době nemoci se termokonvice stávají nepostradatelným společníkem! Dodržování pitného režimu a konzumace horkých čajů patří totiž k neodmyslitelné součásti léčby. Když si pořídíte čajový filtr, můžete si připravit sypaný čaj přímo v konvici, ve které vám potom vydrží nápoj dlouhé hodiny, takže nemusíte vstávat z postele a můžete se v klidu „kurýrovat“. Osvědčený je například zázvorový čaj – stačí oloupat kořen zázvoru, nakrájet na kostičky, anebo nastrouhat, dát do sítka a zalít horkou vodou. Po vylouhování a mírném vychladnutí zázvor vyndejte a přidejte citronovou šťávu a med. Termokonvici zavřete, abyste uchovali teplotu vhodnou ke konzumaci.

Tip:
Čajový filtr, který se hodí do všech termokonvic Alfi: Kvalitní filtr s mikropóry zachová čajové aroma a praktické držátko zase usnadňuje manipulaci.
Cena: 399 Kč

5 důvodů, proč si vybrat Alfi

– Tradice! Německá značka Alfi se pyšní více než stoletou historií. „Byla založena roku 1914 a dá se říci, že v Německu v podstatě není domácnost, ve které by nebyl alespoň jeden výrobek Alfi,“ říká Martin Potůček z e-shopu Termoo.cz.
– Kvalita! Kvalitní výrobce zaručuje garanci izolačních vlastností na řadu let. „Zásadní vlastnost odlišující kvalitní produkty je vždy ta izolační, tedy jak dlouho vydrží nápoj horký nebo studený. U termokonvic a termosek chtějte pro horký nápoj alespoň 8 hodin, tedy celodenní ‚výdrž‘, u termohrnků, které mají menší obsah, a většinou nápoj vypijete dříve, postačí polovina, tedy 4 hodiny. Pro udržení teploty studeného nápoje jsou pak hodnoty většinou o dost vyšší,“ uvádí Potůček.
– Nezávadný materiál! „Při nákupu termosek, termohrnků či termokonvic volte osvědčeného výrobce, který zaručuje kvalitní materiál bez škodlivin. Je důležité si uvědomit, že případné toxiny se pak společně s pitím dostávají do vašeho těla a způsobují zdravotní rizika,“ radí Potůček. Výrobky Alfi využívají pro korpus nerezovou ocel, která odpovídá hygienickým normám a je odolná vůči kyselinám a uhličitanům – zvládne tedy uchovat i ovocné džusy a sycené nápoje. Zároveň je odolná proti nárazům a pádům. Podstatné je u produktů rovněž udržení chuti nápoje.
– Snadná údržba! Při výběru se zaměřte i na údržbu. Čas vám jistě ušetří možnost mýt produkt v myčce na nádobí. Pro snadné mytí můžete dokoupit rovněž kartáč na mytí, anebo speciální čistící tablety. Z ekologického hlediska je důležitá také recyklovatelnost.
– Design! Díky modernímu designu se může termokonvice stát ozdobou vaší kuchyně či obýváku a termohrnek zase vašeho pracovního stolu. Také pokud jde o termosku, jistě chcete, aby vám „slušela“. Proto Alfi spolupracuje se špičkovými designery, které produktům dokážou vtisknout moderní vzhled a punc jedinečnosti. Design je rovněž důležitý u dětských termosek. Barevná termoska s hezkými obrázky pomáhá lépe udržet pitný režim, na který kluci i holky ve víru her snadno zapomínají.

 

 

Všechny termosky a příslušenství zakoupíte na www.termoo.cz

Comments

comments

Vyhledat