V červnu ožijí pražské hřbitovy bohatým programem

V týdnu od 17. do 21. června se můžete těšit na tradiční kosení Lučního hřbitova v Ďáblicích
V týdnu od 17. do 21. června se můžete těšit na tradiční kosení Lučního hřbitova v Ďáblicích

Předprázdninový měsíc se dá trávit různě, podle nálady a počasí: na výletě, u vody, na festivalu. Zajímavý červnový program najdete ale (možná trochu překvapivě), i na jiném místě: pražských hřbitovech. Pro veřejnost nachystala totiž příspěvková organizace Hřbitovy a pohřební služby hl. m. Prahy, která aktuálně 33 pražských hřbitovů spravuje, bohatý kulturní a poznávací program. Navíc je je většina chystaných akcí zdarma nebo za dobrovolné vstupné.

8. června s přírodovědným spolkem Darwin prozkoumají návštěvníci Ďáblický hřbitov. Rozmanitost rostlin a jejich tajemný život přiblíží botanik, entomolog vysvětlí, co žije v trávě a podělí se zajímavé informace o různých druzích hmyzu. Podrobnosti se dozvíte zde.

V týdnu od 17. do 21. června se můžete těšit na tradiční kosení Lučního hřbitova v Ďáblicích. Luční hřbitov je totiž nejen prvním ekologickým pohřebištěm pro přímé pohřby do země v Česku, ale především nádhernou květinovou loukou. Záplavu květin na louce můžete nejen obdivovat, ale přímo na místě si svázat bohatou kytici. A kdo ví, možná vám Adam Vokáč, který se ručního kosení louky zhostí, půjčí na chvíli kosu. Přesný termín bude upřesněn podle počasí, které je letos obzvlášť nevyzpytatelné – sledujte FB  stránku pro aktuální informace.

19. června v 17:30 můžete v rámci připomenutí 125. výročí narození Františka Suchého navštívit Strašnické krematorium a nahlédnout do jeho zákulisí. Pro podrobnosti sledujte stránky spolku Bubahof, který je organizátorem celé akce.

Téhož dne, 19. června, se pražský Vyšehrad rozezní Smetanovou Mou vlastí v provedení Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Od 16:00 hodin se budou konat komentované prohlídky Vyšehradského hřbitova. Více informací najdete na stránkách Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK

Oblíbenou klasikou zůstávají tématické vycházky po jednotlivých pražských hřbitovech. V červnu zmiňme třeba vycházku za umělci a uměleckými díly na Olšanských hřbitovech (29. 6.), nejstaršími částmi Olšanských hřbitovů (22. 6.) nebo procházku Malvazineckým hřbitovem (12. 6.). Kompletní nabídku vycházek (které jsou zdarma!) najdete zde.

Comments

comments

Vyhledat