V Kasárnách Karlín se otevírá nový sál, poslouží jako kino

Kasárna Karlín otevírají nový sál. Prostor, který je v prvním patře nad koncertním sálem Garáží, bude primárně kino. Bude to také místo pro přednášky, diskuze nebo firemní akce. Nový sál dostal název Vzadu Nahoře.

Dřív zde sídlila nezisková organizace Karlín Studios, ještě dříve byl vojenskou tělocvičnou. Nově zrekonstruovaný prostor dostal název Vzadu Nahoře. „Dlouho jsme si lámali hlavu s jeho pojmenováním, až jsme nakonec zvolili lakonické jméno Vzadu nahoře, protože je prostě vzadu a nahoře,“ vysvětluje za Kasárna Karlín Radek Pavlovič.

Kino po celý rok 

Nový prostor by měl sloužit primárně jako kino. Kasárna Karlín teď mají dva velké sály nad sebou a tím získávají nové dramaturgické možnosti. „Naše kino promítá celoročně standardně, ale teď se nám otevírají ještě širší možnosti a jsme nyní atraktivnější pro filmové festivaly a vícedenní akce, protože – kromě venkovních projekcí v letním kině – oba sály mohou promítat zároveň,“ vysvětluje dramaturg kasárenského kina Jan Touš.

Nový sál oficiálně otevírá 1. listopadu projekcí filmu Jeanne du Barry – Králova milenka s Johnnym Deppem a Maïwenn v hlavních rolích. Jen na listopad je v novém sále v plánu nejméně 15 filmových projekcí. „Na své si přijdou jak nároční diváci artových snímků a dokumentárních filmů, tak fanoušci zapadlých filmových bizárů a podivností,“ přibližuje Touš dramaturgii kasárenského kina. „Nové prostory kromě jiného přináší daleko větší pohodlí, než jaké diváci znali z Garáží,“ dodává.

O Kasárnách Karlín

Historický objekt kasáren nedaleko Florence pochází z 19. století, pro vojenské účely byl využíván v době Československa i České republiky. Ve druhé polovině 20. století v areálu sídlily různé útvary a zařízení pražské vojenské posádky. Jako kulturně-společenský prostor se otevřela veřejnosti v červnu 2017. Pražské centrum, organizace, která Kasárna Karlín provozuje, spravuje jedno křídlo a nádvoří objektu.

 

www.kasarnakarlin.cz

https://www.facebook.com/kasarnakarlin

https://www.instagram.com/kasarna_karlin/ 

Comments

comments

Vyhledat