V květnu proběhne 22. Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity

Z JINÉ PERSPEKTIVY. Tak budou diváci sledovat filmy na letošním 22. Filmovém festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity (FFFI MU). Filmaři nám své vidění světa představí v Univerzitním kině Scala a na Fakultě informatiky MU 20. 5. 2022 v 19:00. Festival pod záštitou děkana FI MU prof. Jiřího Zlatušky organizovaný studenty MU tak po dvou letech proběhne prezenčně stejně, jako se konal před pandemií.

 

Téma letošního festivalu, Z jiné perspektivy, se soustředí na rozdílné pohledy a úhly vnímání nás všech. V promítaných filmech nám tak tvůrci svou filmovou řečí představí (a kreativním způsobem ukážou) svět tak, jak ho vidí oni. Autorské týmy dostanou svá hodnocení ve dvou kategoriích. Jednak budou hodnoceny nezávislou odbornou porotou, jednak svůj názor vyjádří diváci diváckou anketou. Autor vítězného filmu v hlavní kategorii získá finanční odměnu, další týmy čekají hodnotné dary od sponzorů.

 

Jedná se již o dvaadvacátý ročník festivalu a diváci se i letos kromě studentských krátkometrážních filmů mohou těšit na moderátorské vstupy, pohodlné zázemí a kreativní atmosféru, která program jako každý rok doprovází. Pro zájemce bude festival také živě vysílán na platformě Youtube.

 

O FILMOVÉM FESTIVALU

 

Pokud bychom se měli podívat krátce do historie FFFI MU, tak od původního audiovizuálního projektu „Všech pět pohromadě,“ který vznikl k oslavám pátého výročí fakulty (1999), urazil už pořádnou cestu. V začátcích zájemci o studentskou multimediální tvorbu z přelomu milénia, i přes velké nadšení tehdejších studentů, neměli potřebnou techniku a mentorské vedení. Proto vznikl univerzitní kurz Multimediální elektronické publikace. Ten se následně vyvinul do současných předmětů FI:PV110 Základy filmové řeči a FI:PV113 Produkce audiovizuálního díla, které si mohou zapisovat studenti napříč celou Masarykovou univerzitou. Během dvou semestrů si tak studenti mohou pod odborným vedením vytvořit svá krátkometrážní filmová díla. Ať už je láká psaní scénářů, práce s kamerou, produkce, střih nebo postprodukce či festivalová organizace. Vůbec první Filmový festival tak představila Fakulta informatiky v roce 2001.

 

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

 

Comments

comments

Vyhledat