V nové spolupráci Converse a londýnské designérky Parie Farzaneh se potkává klasika s moderní funkčností

Converse
Converse

Klasika se potkává s moderní funkčností v nové kolaboraci Converse a londýnské designérky Paria Farzaneh. Jde už o druhou spolupráci, která znovu vzdává hold estetice 90. let a íránské kultuře.

 

Od 9. září je v prodeji nová kolekce Converse x paria /FARZANEH SS21, která navazuje na loňskou úspěšnou spolupráci s designérkou působící v Londýně. Ta čerpá ze svého rodinného dědictví a kombinuje orientální motivy s vysoce funkčními prvky. Opět si vyhrála s linií modelu Pro Leather X2 a povznesla ho na výraznou a smělou záležitost, která překvapuje svoji futuričností. Součástí kolekce jsou nejen boty, ale také mikiny a trička.

 

Paria Farzaneh je jednou z nejzajímavějších designérek současnosti, která se nebojí navrhovat i pánské kolekce. Ráda si hraje s perskými symboly, které přenáší na textilie. Novému modelu Pro Leather X2 Tech přiřadila štíhlou neoprenovou siluetu, která je obalena ochrannou ulitou zakončenou zipem. Dvě barevné varianty s jemným barevným gradientem mají semišové detaily. Vše doplňuje jemný kašmírový vzor, který se vrací vzpomínkami do Íránu. Bez kompromisů, co se funkčnosti týče – přesně tak, jak si to moderní svět vyžaduje.

 

Boty doplňují v kolekci mikina, fleecová bunda a tričko. Oblečení přesahuje svým poselstvím obyčejný módní kousek. Snaží se narušit zavedené představy o Orientu a přiblížit ho světu. Hraje si opět s kašmírovými vzory, které objevíte v detailech každého oblečení. V případě mikin funkčnost zařídí 465 GSM textilie, které dodává teplo a komfortní pocit. Na tričku v oversize střihu objevíte neonové perské nápisy popisující akupunkturní body na dlani.

 

 

Kolekce k dostání v obchodech Footshop a Queens.

Comments

comments

Vyhledat