Blíží se 7. ročník festivalu italského filmu!

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

V prostorech pražského paláce Lucerna, jednoho z nejprestižnějších českých kinematografických stánků, dnes proběhla tisková konference u příležitosti představení filmové přehlídky MittelCinemaFest 2019, středoevropského festivalu italského filmu, který se v České republice koná již po sedmé. Akci představili Francesco Saverio Nisio, velvyslanec Itálie, Alberta Lai, ředitelka Italského kulturního institutu, Matteo Mariani, generální tajemník Italsko-české obchodní a průmyslové komory. Zúčastnil se také Walter Attanasi, který bude 3. prosince dirigovat koncert Pražského komorního orchestru, jenž zahraje skladby z nejznámějších filmů Federica Felliniho od autorů, jako jsou Nino Rota, Nicola Piovani a Luis Bakalov, vybrané z nejslavnějších filmů Federica Felliniho, čímž budou oficiálně zahájeny oslavy blížícího se výročí sta let od narození světoznámého režiséra.

„Letošní přehlídka nabízí jak světoznámé, tak i začínající režiséry komedií i dramatických filmů, které diváky vtáhnou do příběhů současné italské kinematografie zrcadlících Itálii dneška,“ uvedl velvyslanec Nisio a podtrhl výtečnou spolupráci mezi institucemi a italskými podnikatelskými skupinami, která i letos umožnila zrealizovat jednu z nejvýznamnějších akcí v pestrém kulturním panoramatu České republiky.

Festival bude zahájen 28. listopadu ve velkém sále paláce Lucerna projekcí filmu Quanto basta (S chutí Toskánska) za účasti režiséra Francesca Falaschiho, aby se posléze přesunul do ostravského kina Luna (5. – 8. 12.) a brněnského kina Art (8. a 9. 12.). Pražská část festivalu nabídne divákům osm snímků, které se v letošním roce zúčastnily nejvýznamnějších mezinárodních filmových festivalů včetně Benátek. Kromě zahajovacího filmu, který bude podruhé uveden také v neděli 1. prosince v 19.15, jsou na programu snímky Compromessi sposi / Svatba (ne)bude! (r. Francesco Miccichè) v pátek 29. listopadu v 18.30 za účasti režiséra, Dafne (r. Federico Bondi) v pátek 29. listopadu ve 20.45, Il campione / Šampion (r. Leonardo D’Agostini) v sobotu 30. listopadu v 18.30 za účasti režiséra, Il sindaco del rione Sanità / Starosta z rione Sanità (r. Mario Martone) v sobotu 30. listopadu ve 20.45, Bangla (r. Phaim Bhuiyan) v pondělí 2. prosince v 18.30, Il traditore / První zrádce (r. Marco Bellocchio) v pondělí 2. prosince ve 20.15 a Momenti di trascurabile felicità / Chvíle obyčejného štěstí (r. Daniele Lucchetti) ve středu 4. prosince v 19.00. Jedním z protagonistů zahajovacího večera bude také ENIT Italská národní centrála cestovního ruchu.

Všechny snímky budou promítány v italském jazyce s českými a anglickými titulky. Vstupenky bude možné zakoupit on-line či na pokladnách kin. Pořádají Velvyslanectví Italské republiky v Praze, Italský kulturní institut v Praze, Italsko-česká obchodní a průmyslová komora, ENIT, Istituto Luce Cinecittà a kino Lucerna za podpory hlavního města Prahy, ve spolupráci s UniCredit Bank, Ferrero, Segafredo, hotelem Alchymist, nadací Eleutheria, Italian Business Center a řadou dalších partnerů. 

Webové stránky festivalu: www.mittelcinemafest.cz

MittelCinemaFest 2019 se koná v roce, kdy oslavujeme sté výročí otevření Velvyslanectví Itálie v Praze a navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi. 

Comments

comments

Vyhledat