VANS x ART ON THE BOX by Michaela Červená

VANS x ART ON THE BOX by Michaela Červená
VANS x ART ON THE BOX by Michaela Červená

Streetwearová značka Vans již po druhé spojuje svůj nejikonickejší model Old Skool s lokálním umělcem. Vloni se pod názvem ART ON THE BOX představil projekt, který propojuje lokální trh s malíři a zviditelňuje tak umění netradiční formou – přímo na krabici, kde logo Vans ustupuje do pozadí. Prostor je věnován uměleckému dílu. Vans tím nepřímo ukazuje, že umění je všude kolem nás.

 

Po loňském uvedení návrhu od umělce Martina Lukáče, se na limitovaném počtu přebalů představí nejvýraznější talent generace Z – malířka abstraktních obrazů Michaela Červená.

 

 

 

Michaela se v minulosti věnovala především tkaným tapiseriím, za které byla například v roce 2020 nominována na cenu Elle Deco International Design Awards.

„Spolupráce s Vans je pro mě srdcovka, je jenom málo značek, které mě v pubertě tak oslovili! Možná i proto, že první Vans jsme dostala jako dárek od mého prvního přítele. U projektu ART ON THE BOX jsem se snažila zachovat linku, kterou mám s Vans spojenou – což je například ikonický motiv šachovnice. Pastelové barvy používám ve svém umění často, nádherně se tak propojily prvky mé tvorby s novou barevností tenisek,“ říká Michaela Červená.

 

Projekt ART ON THE BOX je speciálně věnovaný modelu Old Skool, který patří k

nejikonickejším teniskám značky Vans již od roku 1977.  V dnešní době tento model naleznete v šatníku slavných hvězd stejně jako ve výbavě skateboardistů.

 

Druhý ročník je navíc obohacen o sadu custom-made plátěných tašek, které se podobají canvasům, na které Michaela běžně tvoří svá díla. Každá taška je upravena a pomalována přímo Michaelou Červenou, a je tedy unikátním kouskem. Díky speciálním krabicovým přebalům vzniká neobvyklý projekt, který propojuje svět vysokého umění a každodenního streetwearu.

 

Limitovaný box VANS x MICHAELA CERVENA x ART ON THE BOX je možné získat prostřednictvím soutěží na vybraných Instagramových účtech (ku přikladu Lukáše Zachary, @zachy_zacharaa,  Paulíny Maťové @paulinemma , Lucii Kratochvílové @luciekratochvilova_ a dalších.)

#VANSartonthebox

#VANS

@Vans

 

VANS

VANS

 

 

Comments

comments

Vyhledat