Venerologická poradna: Co dělat po nevěře

ilustrační foto / Fotografie od uživatele Tan Danh ze služby Pexels
ilustrační foto / Fotografie od uživatele Tan Danh ze služby Pexels

MuDr. Procházka odpovídá na další dotaz našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně. 

Dotaz:

Můj muž mi byl nevěrný, nejprve před deseti lety s ženou /co spala celkem s dvěma muži/, pak za dva roky s další, opět to stejné, a nyní před třemi měsíci s další, co spala ve svém životě celkem s osmi muži. V ani jednom ze tří případů nepoužíval kondom. Zajímalo by mě jaká vyšetření a kde by měl absolvovat, abych vyloučila, že na mne nic nepřenese.

Předpokládám, že ve Venerologickém zařízení  /krev a stěry/? A na něco konkrétního? Četla jsem, že syfilis třetí stádium může být až po deseti letech zřejmé /první dvě stádia mohou být přehlédnutelná/ a trichomoniáza může být u mužů bezpříznaková.

Odpověď:

Vážená paní,
chápu naprosto Vaše obavy, trochu  Vás ale uklidním.  Pokud Váš muž neměl sex s placenou prostitutkou, tak je pravděpodobnost nákazy syfilis nebo HIV téměř nulová, spíše by se mohlo jednat o nákazu chlamýdiovou infekcí, která je relativně častá.
V každém případě by bylo vhodné  dostavit se na spádovou venerologickou ambulanci  a nechat si provést kompletní venerologické vyšetření- výtěr z krku a z pochvy na chlamýdiovou a kapavčitou infekci, dále odběr krve k vyloučení nákazy syfilis, HIV,  hepatitis B a C. K výtěru z krku je potřeba sedostavit na lačno, nečistit si zuby.
S pozdravem MUDr. Přemysl Procházka
MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Otázky zasílejte na: protisedi@protisedi.cz s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

Comments

comments

Vyhledat