Venerologická poradna: infekční choroby

Photo by Jp Valery on Unsplash
Photo by Jp Valery on Unsplash

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Otázka:

Dobrý den, pane doktore,

Rad bych znal Vás názor na jistou situaci. Jako většina potrebuji ulevit své mysli.

Nedávno jsem měl sex s paní z privatu. Kondom mi navlekla pusou, orální sex tudíž proběhl s kondomem, stejně tak samotna souloz. K líbání nedošlo.

Během souloze jsem ji občas lízal nohy (chodidla a prsty).

Ke konci mi kondom sundala, ruce si namazala lubrikacnim gelem a par sekund me uspokojovala ručně.

Nakonec jsem se ručně uspokojil sám.

Nikde nemám zjevně nebo viditelné krvavé šrámy nebo oderky. (Max lehká paradontoza na jedné stoličce, krvaci však jen po použití paratka, ne samovolně během dne).
Zajímá me, jak velikou šanci dáváte tomu, ze jsem se při takovém scénáři mohl nakazit nemoci, jako například HIV, syfilis, žloutenka c, kapavka, chlamydie a HPV?

 

Odpověď:

Dobrý večer mladý pane,
v úvodu odpovědi Vás musím pochválit za to, jak jste se maximálně obezřetně choval při rizikovém sexu se ženou z privátu. Dle popisovaného scénaře by nemělo dojít k žádnému rizikovému sexuálnímu kontaktu, to lízání kůže na nohou nelze hodnotit jako rizikové, podk ujset se při tom neškrábnul nebo nezpůsobil si nějaké viditelné poranění. Ty Vámi uvedené infekční choroby (HIV, syfilis, žloutenka c, kapavka, chlamydie a HPV) by se Vás opravdu neměly týkat. Pokud nedošlo k předčasnému sejmutí kondomu během sexu či protrhnutí kondomu během aktu, tak bych se nákazy opravdu nebál a na vyšetření bych ani nechodil

 

 

MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Pokud máte také otázku, zašlete ji na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. 

Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

Comments

comments

Vyhledat