Venerologická poradna: jak poznat genitální bradavice

Foto Oscar Helgstrand via unsplash.com
Foto Oscar Helgstrand via unsplash.com

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Otázka:

Dobrý den, asi před měsícem jsem zjistil, že mám na přední straně žaludu nevýrazný měkký oválný výstupek (nevím přesně, jak dlouho ho mám, je dobře patrný jen při dobrém bočním osvětlení, viz foto). Nebolí ani nesvědí, ale s ohledem na objednací dobu na kožní (zde více jak měsíc) bych potřeboval vědět, zda se nemůže jednat o genitální bradavici. Moc děkuji za pomoc.

Odpověď:

Dobrý den mladý pane,

z obrázku málokdy určíte diagnozu na 100%. Proto je důležitá i anamnéza- historie nálezu. Pro kondylomata – genitální bradavice způsobené HPV virem papilopmaviry je typické rychlé rozšiřovaní co do počtu i do velilosti. Proto si dovolím tvrdit, že se u Vás spíše nejedná o projev genitální bradavice. Přesto bych Vám radil, aby jste praktikoval sex jen s kondomem a  místo na kožní se vydal na spádovou venerologickou ambulanci, kde berou i bez objednání a lépe tomu rozumí.

S pozdravem MUDr. Přemysl Procházka


MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Pokud máte také otázku, zašlete ji na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. 

Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

 

Comments

comments

Vyhledat