Smíchov má nový mural realizovaný v rámci celosvětového projektu City Forest Converse

CITY FOREST v Praze_ Autorka Bára Idesová
CITY FOREST v Praze_ Autorka Bára Idesová

14. září byla odhalena realizace velkoformátové malby v rámci celosvětového projektu City Forest pod taktovkou Converse, kterou najdete v okolí autobusového nádraží Na Knížecí na Praze 5, roh ulice Nádražní a Vltavská. Návrh celého díla má na svědomí mladá ilustrátorka Barbora Idesová, která se rozhodla pracovat s myšlenkou gender stereotypů a zobrazila silnou, nezávislou a svým způsobem futuristickou bytost. Díky projektu City Forest se Praha přidá na seznam světových metropolí jako je Rio de Janeiro, Sydney, nebo třeba Mexiko City a stane se dalším evropským městem, které dá vzniknout muralu s ambicí oslovit širokou veřejnost s důležitým a rezonujícím tématem. Společně s mladou generací nadaných umělců a díky novým technologiím jakou je rozšířená virtuální realita (AR).

 

 

Velkoformátová malba vznikla pod záštitou celosvětového projektu Converse City Forest, který nechává promlouvat umělce z kreativních komunit po celém světě a společně s nimi upozorňuje na společensky důležitá témata. Díky univerzálnímu potenciálu street artu si můžeme užívat působivé muraly od umělců, kteří nejsou lhostejní k enviromentálním nebo aktivistickým tématům, která hýbou dnešním světem. Praha zatím byla na podobné velké umělecké eventy od mladých tvůrců spíše skoupá. Tím vznik City Forest muralu v naší metropoli nabývá na důležitosti a má potenciál oslovit různé komunity napříč českou společností. Jde o oslavu veřejného prostoru a znovuobjevení jeho možností.

 

Pražský mural má 163 metrů čtverečních a najdete ho na rohu ulic Vltavská a Nádražní na pražském Smíchově. Reaguje na celospolečenské téma genderových stereotypů. Malba obsahuje několik ženských postav s nápisem „Breaking Down Barriers“. Na svědomí ji má ilustrátorka Barbora Idesová, která patří k nadějným mladým talentům lokální umělecké scény. „Hlavním motivem díla je žena jako silná a nezávislá osobnost. Je to bezstarostná, šťastná a magická bytost, která usiluje o lepší budoucnost. Budoucnost, kde jsou si všichni rovni, bez ohledu na jejich pohlaví, rasu nebo sexuální orientaci,“ popisuje svoji ilustraci umělkyně Barbora.

 

 

Converse dlouhodobě spolupracuje s mladými a progresivními kreativci, kteří tvoří komunitu All Stars. Členkou All Stars je i vizuální umělkyně Olga Krykun. Olga vytvořila speciální virtuální rozšířenou realitu celého muralu, která bude přístupná díky načtení QR kódu přímo na mobilu. Každý, kdo mural navštíví, nebo jen projde okolo, si bude moci zintenzivnit celý zážitek z místa a doslova se vnořit do rozpohybované reality.

AR vizualizace bude dostupná i skrze filtr na Instagramovém účtu @converseczesvk.

 

 

—————————————————————————

 

Více o aktuálních kolekcích Converse – http://www.conversecz.com.

Sledujte novinky Converse také na FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

Comments

comments

Vyhledat