Venerologická poradna: pomohou brusinky?

Foto: Pexels / Patrycja Grobelny
Foto: Pexels / Patrycja Grobelny

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Další díly naší venerologické poradny najdete zde.

Otázka:

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem ohledně pohlavních chorob. Byla jsem léčena s ureoplazmou, kde po dobrání antibiotik s týdenním odstupem jsem mela chráněný pohlavní styk, ale pak jsem byla v pasivní roli během orálního sexu-nechráněný.

Moje otázka zni, zda mohu něco od partnera chytit, když jsem byla v pasivní roli? Nebo mohl se nakazit ureoplazmou? Byla jsem po léčbě a bez příznaků a mohla jsem to zase chytit zpět? Poté došlo k líbání. Od té doby mam zase problémy jak kdyby na začátku léčby pořád mám pocit, ze musím chodit na wc a během dne to pálí v močové trubici. Na testy jdu 25. 4. a do té doby asi zešílim strachy. Děkuju za Váš názor.

Hezký den,

Lucie

Odpověď:

Dobrý den, mladá paní,

při léčbě ureaplasmatové infekce by jste až do kontroly měla dodržet zákaz sexu, včetně orálního. Ale zase Vás musím uklidnit, protože dutina ústní ani nosohltan není pro ureaplasmata přátelské prostředí, respektive se většinou v této  lokalitě neuchytí, takže přenos orálním sexem je spíše nepravděpodobný. Spíš se může jednat o to, že jste neužívala dostatečně dlouhou dobu citlivé antibiotika a nález ureaplasmat u Vás dále přetrvává, kupte si zatím kanadské brusinky  a užívejte je 3x denně po 8 hodinách a určitě  zajděte na plánovanou kontrolu, ale do té doby zcela jistě sexuálně abstinujte a to se týká i zákazu orálního sexu.

S pozdravem

MUDr. Přemysl Procházka


MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Pokud máte také otázku, zašlete ji na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. 

Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat