Venerologická poradna: urolog není venerolog!

Ani toto není  venerolog  / Foto Hubis Tavern via unsplash.com
Ani toto není venerolog / Foto Hubis Tavern via unsplash.com

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Další díly naší venerologické poradny najdete zde.

Otázka:

Dobrý den, chci se zeptat ……Dne 4.8.23 mi byla zjištěna kapavka na urologii, kde mi doktor předepsal azitromycin  (2 balení ), kde po týdnu od léčby bylo vše v pořádku, ale následně když už jsem byl na venerologii mě začali bolet varlata a kapavka se mi vrátila (první krevní testy v pořádku druhé mě čekají za 10 dní), protože dostat se neobjednaný na venerologii je obrovský zázrak a dovolat taky tak jsem se rozhodl to opět řešit s urologem který mi opět předepsal azithromycin (2 balení). Mám tři dny po dobrání tablet ale stále cítim že to není v pořádku a proto se ptám, existujou jiné silnější anitbiotika které bych si měl vyžádat nebo jak se to řeší dál pokud se mi kapavka stále vrací ?
Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, mladý pane,

tak v první řadě bych chtěl podotknout, že urolog vůbec nemá kompetenci léčit kapavku, od toho je venerolog, které této diagnóze lépe rozumí. Azitromycin ani není dobré antibiotikum na léčbu kapavky. Správně po zjištění diagnózy Vás měl urolog odeslat na spádovou venerologii,  kde se o Vás měli postarat (léčba, kontroly). Toto není správný postup, prostě musíte být léčen a sledován  na venerologii, kde naordinují jiná, daleko účinnější antibiotika. Takže se zprávou z urologie se rovnou dostavte osobně na spádovou venerologii.

S přáním dobrého pořízení

MUDr. Přemysl Procházka

MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Pokud máte také otázku, zašlete ji na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. 

Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

 

Comments

comments

Vyhledat