Vydejte se do českých hor na letní přípravu se Surf Tripem

Foto: archiv Surf-Trip.cz
Foto: archiv Surf-Trip.cz

Nejstarší český surfkemp Surf-Trip.cz zahájí svou čtrnáctou letní sezónu na začátku července, a to v Krkonoších, v Jeseníkách a na Vysočině. Lokality se pro tentokrát nevybíraly podle vln, ale na základě dostupnosti podmínek pro surfový trénink na suchu. Jedinečné pobyty dostaly název In Waves We Trust. Slogan vystihuje aktuální situaci českých surfařů a dává jim naději, že po létě bez oceánu budou opět jezdit skvělé vlny.

„Tyto letní pobyty zahrnují vše, co by měl člověk o surfování vědět, aby se mohl dále rozvíjet, a to od správné techniky pádlování až po vhodné doplňující a kompenzační cviky,“ říká organizátor Otmar Oliva a pokračuje, „protože nebude přítomný ten nejrušivější element, tedy vlny v oceánu, tak se můžeme na všechny aktivity podrobně zaměřit. Hlavní náplň pobytu vychází z populárního konceptu, který děláme ve Francii, a to ze Surf-Trip Akademie. Tento pobyt bude postavený dost podobně. Bude zde řada workshopů, přednášek i kurz první pomoci. Vyzkoušíme si všechny aktivity, na které pro samé surfování není u oceánu čas i přesto, že jsou důležité.“

Na výběr jsou čtyři surfové pobyty plné pádlování, skejtování, teorie a nejen kompenzačního cvičení, dále jeden pobyt s jógou a pádlováním a dvě expres jógy nejen pro surfaře v krkonošském wellness hotelu.

Účastníky pobytů bude provázet ISA instruktorka, Mistryně ČR a SR v surfování Lenka Sedlářová, ISA instruktor, Mistr ČR a SR v surfování Otmar Oliva a  ISA instruktor Martin Špatenka a legenda z řad Šumperk locals, Michal Baza Hasman. Nebude chybět ani specialista na kalisteniku, sportovní medicínu a surfskejt Pavel Oliva.

Ten se během pobytů zaměří na svalové partie a mobilitu, bez které se na surfu nebo surfskejtu nikdo neobejde, dále pak na kompenzační cvičení a kondiční svalovou přípravu. „Jakákoliv práce a čas si na těle vybírá svou daň,“ přibližuje Pavel svoji část programu, „já se budu snažit odhalit a vysvětlit, co je na tělesné schránce klienta potřeba řešit a co by pro to mohl dělat.“

Jógové pobyty pak má na starosti lektorka jógy Veronika Ševčíková, potkáte se na nich i s další Mistryní ČR a SR v surfování Terezou Olivovou a Martinkou Špíškovou, která se postará o hladký a ničím nerušený průběh.

Nedílnou součástí pobytů bude také skejtování v okolí jednotlivých ubytování. “Se začátečníky půjdeme krok za krokem od postoje až po pumping a jízdu v bowlu nebo pump tracku. Radím hlavně zůstat trpělivý a nebát se občasného pádu – i na surfskejtu platí “Safety first”:),“uzavírá Pavel Oliva popis letních pobytů.

I když je hlavním cílem skutečný surfový trénink a progres, nepřijdete ani o nějakou tu legendární párty, na které poteče proudem…ano, namražený Jagermeister!

Přihlaste se už nyní na surf-trip.cz.

 

Termíny:

9.7. – 12. 7. Jóga pro surfaře Krkonoše

23.7. – 26.7. Jóga pro surfaře Krkonoše

11.7 – 18.7. Surfový a skejtový tréninkový pobyt Jeseníky

18.7 – 25.7. Surfový a skejtový tréninkový pobyt Jeseníky

25.7 – 1.8. Surfový a skejtový tréninkový pobyt Jeseníky

1.8. – 8.8. Surfový a skejtový tréninkový pobyt Jeseníky

3.8. – 8.8. Jóga pro surfaře Vysočina

Comments

comments

Vyhledat