Výrazná instalace z loňského Designbloku – Scene Collection se představuje v novém

Mikolášková&Drobná
Mikolášková&Drobná

Designérky Kristýna Mikolášková a Tereza Drobná rozšířily po mimořádném úspěchu svou kolekci bytových doplňků Scene Collection, která byla zařazena mezi finalisty Czech Grand Design 2021, o sérii zarážek na knihy v nových limitovaných barvách. Kolekce ve svěžích jarních barvách se představí spolu se skleněnými vázami autorského dua v pražském Preciosa Flagship Store v instalaci navržené přímo pro tento prostor.

Kristýna Mikolášková a Tereza Drobná mají za sebou velmi úspěšný rok. Začaly spolupracovat na jaře roku 2021. Jejich první společný projekt – Scene Collection – byl představen v rámci mezinárodní výstavy Designblok, kde získal nominaci na Ceny Designbloku 2021 v kategorii Nejlepší instalace designéra nebo designérského studia a autorky byly současně zařazeny do výběru mladých talentů Erste Premier Talent Display. Kolekce získala ocenění za Nejlepší instalaci v rámci festivalu Czech Design Week 2021. Scene Collection vynesla designérkám rovněž nominaci na ceny Czech Grand Design 2021 v kategorii Objev Roku.

Po mimořádném úspěchu celé kolekce a velkém zájmu o zarážky na knihy se autorky rozhodly rozšířit kolekci o zarážky v limitované barevné paletě. Nové barvy – žlutá, růžová a mint jsou zvoleny tak aby je bylo možné volně kombinovat se stávajícími odstíny kolekce. Tyto barvy budou představeny v Preciosa Flagship Store, v instalaci navržené přímo pro tento prostor. Instalace bude doplněna o stávající produkty Scene Collection – skleněné vázy, které vznikly ve spolupráci s Preciosa Lighting.

Stálá kolekce bytových doplňků Kristýny Mikoláškové a Terezy Drobné odkazuje k architektonickým fragmentům či ke scénografickým kulisám. To umožňuje vytvářet různorodé kompozice a reagovat tak na potřeby a fantazie uživatele. Celá kolekce se nese v duchu jasných barev, které jsou záměrně voleny tak, aby evokovaly radost a štěstí – emoce, které všichni během lockdownu tak zoufale postrádali. Hlavním prvkem celé kolekce je série variabilních stolků, která tvoří kulisu fiktivního místa. Tuto scenérii dotváří skleněné vázy ve tvaru sloupů. Další součástí kolekce jsou pak zarážky na knihy a mísy, u nichž je signifikantní hra s měřítkem.

Kristýna Mikolášková k instalaci zmiňuje: „Při příležitosti představení nové barevné palety jsme se rozhodly dát prostor i skleněným objektům. Kulisy, které jsme pro tuto příležitost vytvořily odrážejí celkový charakter celé kolekce.“ Tereza Drobná dodává: „Ačkoliv celá idea kolekce měla být mementem a reakcí na dobu covidu, myšlenka útěku do snového světa je dnes bohužel stále aktuální, ačkoliv v jiném kontextu.

Právě Preciosa Flagship Store kromě prezentace křišťálových svítidel od sklářských mistrů společnosti slouží i jako místo pro prezentaci talentovaných designérů, které Preciosa dlouhodobě podporuje. Na jedné straně tak mohou designéři a architekti přímo na místě vybírat a konzultovat nejvhodnější svítidla pro své projekty a na straně druhé si mohou zájemci prohlédnout vybrané kousky od českých designérských talentů jako je třeba Lukáš Jabůrek či studia Dechem a Verrum.

Zarážky v nových barvách a skleněné vázy budou k zakoupení exkluzivně pouze v Preciosa Flagship Store, na adrese Rytířská 536/29, 110 00 Praha 1 a celou instalaci je možné navštívit od 1. 4. 2022.

 

Comments

comments

Vyhledat