Výstava Výtvarníci Unijazzu u klubu Kaštan

Výtvarnící Unijazzu_Kaštan
Výtvarnící Unijazzu_Kaštan

Před pár dny byla u klubu Kaštan – scéna Unijazzu, Bělohorská 201/150, Praha 6 nainstalována venkovní výstava s názvem Výtvarníci Unijazzu. Na 20 velkoformátových deskách jsou zde k vidění reprodukce děl výtvarníků z okruhu spolku Unijazz – sdružení pro podporu kulturních aktivit, který nyní sídlí právě v břevnovském Kaštanu.

 

Mezi vystavujícími umělci jsou Marcel Bárta, Marek Brodský, Milan Cais, Vendula Chalánková, Michal Cihlář, Richard Fischer-jr., Karel Haloun, Jiří Janda, Viktor Karlík, Jakub König, Karel Malík, Petr Nikl, Ivan Prokop, Magdaléna Roztočilová, Jakub Špaňhel, Karel Šuster, Jarda Svoboda, Martina Trchová, Vlasta Třešňák a Martin Velíšek.

 

Všechny tyto osobnosti se nějakým způsobem protly s dlouholetým fungováním Unijazzu, ať už to bylo na hudebních pódiích, jelikož část z nich jsou muzikanti, na výstavách v Čítárně Unijazzu či boskovickém festivalu a v neposlední řadě při spolupráci s kulturním magazínem UNI.

 

„Hlavním podnětem bylo zoufalství z nemožnosti návštěv kulturních akcí a touha dostat kulturu, která nám všem opravdu bytostně chybí, do veřejného prostoru, kde by v této smutné době mohla potěšit ostatní. Výstava ve venkovním prostoru se nám jevila jednou z mála možností. Pak už byl jen krůček k nápadu oslovit nám blízké autory s prosbou o poskytnutí jednoho díla, vhodného k reprodukci, vytištění a vystavení ve venkovním prostředí. Byli jsme nadšení, když nám na účast kývli všichni oslovení umělci. Z naší strany to byl vlastně jen takový pokus, nevěděli jsme, zda pro ně takovýto způsob prezentace bude zajímavý a o to jsme radši, že je tu teď všechny máme““ říká za pořadatele produkční výstavy Jana Niedermayerová.

 

Pokud výstava přežije ve zdraví, bude u Kaštanu k vidění minimálně do konce května.

 

K výstavě byl také vytvořen web www.vytvarniciunijazzu.cz a také série triček s jednotlivými motivy, která lze objednat na unijazz@unijazz.cz. Více nfo o tričkách na www.unijazz.czwww.kastan.cz či na  www.facebook.com/kastan.scenaunijazzu.

Comments

comments

Vyhledat