Výstavní projekty Pasty Onera v roce 2019

foto: autor
foto: autor

Seznam letošních výstavních projektů Pasty Onera, kterými oslaví své 40. narozeniny. Svá díla představuje ve třech regionech a během podzimu i na Slovensku. 

Galerie Magna
(Ostrava)
výstava potrvá do 14. 7. 2019

První letošní výstavní projekt se odehraje v komornějším prostoru ostravské galerie Magna, která v minulosti hostila řadu významných jmen české výtvarné scény včetně umělců jako Jiří Sopko, Kurt Gebauer, Michal Gabriel, Čestmír Suška nebo Lubomír Typlt. Výstavní soubor je poskládán čistě z akrylových pláten odkazujících na streetartové období autora.

Alšova jihočeská galerie
(Hluboká nad Vltavou)
stava potrvá do 6. 10. 2019
ajg.cz

Výstava prezentuje autorův dosud nevystavený korpus obrazů z let 2017–2018 zapůjčených kompletně ze soukromých sbírek. V obrazech je zřetelný formální i významový posun: Pasta k tradiční pop artové estetice svých obrazů nově přidává i realistickou malířskou polohu odkazující na motivy z dějin západního sakrálního umění.  V Pastových obrazech se nyní zhušťuje čas a historie ztrácí lineární vývoj. Otázka aktuálnosti témat a forem přestává být relevantní a otevírá se tak příležitost možná až archetypálnímu čtení jeho děl. Výstava sleduje tento tematický posun v Pastových obrazech a rozehrává v prostoru západního sálu zámecké jízdárny imaginativní alegorickou cestu.

Galerie KODL
(Praha)
výstava potrvá do 30. 8. 2019
kodlcontemporary.cz

Již tradiční se Letní výtvarný salon odehraje v prostorách galerie KODL. Letos bude na této kolektivní výstavě zastoupeno šest autorů současné výtvarné scény – Jan Kaláb, Pasta Oner, Jan Pištěk, Lukáš Rittstein, Hubert Scheibl a Ivana Štenclová. Spojující nit celého Salonu je tentokrát pop artové vnímání světa, konzumní společnost a nové technologie, které jsou používány i v uměleckém řemesle.

Danubiana
(Bratislava)
vernisáž: 6. 9. 2019
výstava potrvá do 27. 10. 2019
danubiana.sk

Meulensten Art Museum na okraji Bratislavy je naprostým zjevením i přes svou více než dvacetiletou historii. Tento impozantní prostor a okolní sculpture park nepřestává překvapovat svou velkorysostí a právě zde se odehraje poslední letošní výstava Pasty Onera s rozsáhlou prezentací zcela jeho nových pláten a objektů.

Comments

comments

Vyhledat