Workshopy pro začínající filmaře a filmové nadšence

Kurz Postrodukce v digitálních střižnách ve Studiu za komínem. Foto: Studio za komínem
Kurz Postrodukce v digitálních střižnách ve Studiu za komínem. Foto: Studio za komínem

Talentová a vzdělávací platforma Free Cinema otevírá v tomto roce další workshopy pro všechny filmové nadšence. Ať už máte zkušenosti v oboru a chcete se dále rozvíjet, nebo vám chybí odvaha pochlubit se veřejně se svou filmovou tvorbou a raději byste se ještě zdokonalili a vytvořili si kolem sebe okruh lidí se stejným zájmem, jsou kurzy Free Cinemy vhodnou cestou pro vaše začínající studium či kariéru.

 

15. a 16. února proběhne víkendový kurz Postrodukce v digitálních střižnách, který povede střihač a experimentální filmař František Týmal. Řemeslo filmového střihače zahrnuje nejen uměleckou manipulaci s obrazem a zvukem, ale rovněž předpokládá širokou škálu technických dovedností. Obzvláště to potom platí ve světě digitálních médií, kde je nutné rychle se přizpůsobovat novým standardům a dynamicky se rozvíjejícím nástrojům.

Kurz filmové postprodukce nabízí orientaci v džungli digitálních formátů a termínů, přináší řadu poznatků a triků, jak vyzrát na problémy ve střižně a zasvěcuje účastníky do profesionální work-flow. Je určen nejen pro začínající střihače a filmové tvůrce, ale pro všechny, kteří se chtějí o této disciplíně dozvědět více.

Jednodenní kurz Barevné produkce videa je naplánován na 29. února.  Workshop bude plný praktických ukázek úprav video materiálu v programu DaVinci Resolve. Účastníci se dozví vše potřebné k nastavení pracovního prostředí, tipy pro korektní import materiálu a základní workflow v online fázi. Vyzkouší si základní úpravy obrazu, sekundární barevné korekce, tvorbu kreativního looku na většině světelných situací a přístup k nejběžnějším obrazovým trikům. Workshop povede profesionální kameraman Ondřej Belica, který má zkušenosti jak ze zahraničních filmových produkcí, tak i z českých televizí.

Novinkou pro tento rok jsou Kurzy filmového herectví se zkušeným lektorem, režisérem a hercem Ivem Consim.  Ivo vystudoval The Northern Film School v Leedsu. V Londýně poté natočil hodinový film, kde režíroval i herce se zkušenostmi z velkých produkcí jako Allied a Mission Impossible Fallout. Herectví trénoval pod hollywoodským acting coachem Jackem Waltzerem. Ivo umí své studenty podpořit a motivovat. Ale v tvorbě jim nechává volnou ruku. O kurzech tvrdí: „Workshopy jsou praktické, celou dobu hrajeme speciální filmové scény a brousíme metody filmového herectví jako takzvaná ‚substitution‘ (náhrada), Meisner technique, ‚vnitřní monolog‘ a také cvičíme práci před kamerou, vše natáčíme a poté analyzuje. Základem je přirozené hraní, které nevypadá ‚divadelně‘, je uvěřitelné a zároveň je natolik silné, aby diváka přitáhlo k obrazovce.“ V termínu 14. března je pořádán kurz pro dospělé, o den poté také pro děti.

 

 

O Free Cinema

Free Cinema je filmová společnost zabývající se filmovou výchovou, distribucí a alternativními formami práce s publikem. Za osm let své existence uspořádala více než tisíc přednášek, workshopů, seminářů a projekcí pro více než 35 tisíc diváků a jako producent zaštítila výrobu až šedesáti krátkých filmů. Pořádá jednorázové i celoroční kurzy pro filmové amatéry. Podporuje rozvoj filmové výchovy na českých školách – pedagogové si mohou vybírat z široké nabídky projektových dnů a praktických workshopů pro studenty. Free Cinema vytváří kurátorská řešení na klíč: pro festivaly, kina, kulturní centra i galerie.

Veškeré informace o kurzech a přihlašovací formulář najdou zájemci na stránkách www.freecinema.cz

Comments

comments

Vyhledat