Z CTM do Prahy: návrat Divide & Dissolve doprovodí Nordra a Thulsa

Divide and Dissolve
Divide and Dissolve

Australský projekt Divide & Dissolve se vrací do Prahy s novou deskou. Systemic zkoumá struktury, které nás vnitřně svazují, a ztělesňuje poselství odpovídající základnímu záměru kapely: skládat hudbu, jaká ctí jejich předky a domorodou půdu. Album, stejně jako jeho kriticky i fanouškovsky ceněného předchůdce Gas Lit, produkoval Ruban Nielson z Unknown Mortal Orchestra.

Pitchfork ve své pozitivní recenzi zmiňuje: „V závislosti na úhlu pohledu dokáže Systemic svým relativně jednolitý zvukem zprostředkovat široké spektrum nálad. Je to radostná rekultivace? Kvílivý lament? Výzva k akci?“

Vedle schopnosti oslovit fanoušky tvrdých kytar (mysleme na Big Brave nebo The Body) se Divide & Dissolve daří oslovit i náročné publikum věnující se nové hudbě. Na pražskou Štvanici do klubu Bike Jesus zamíří vhodně po vystoupení na berlínském festivalu CTM. Čekáme intenzivní zážitek.

Spolu s Divide & Dissolve přijede do Prahy americká hudebnice Nordra, jejíž desky v čele s Pylon III si získaly jak srdce všech, kdo inklinují k temné hudbě, tak experimentálních hledačů z okruhu časopisu The Wire. Nordra se pohybuje na osobitě vymezené ploše mezi klasickým industriálem a future popem, ne nadarmo najdeme mezi jmény, s nimiž spolupracovala či koncertovala, tak rozličné osobnosti jako Cassandra Jenkins, Zola Jesus, Oxbow, Marissa Nadler anebo Yves Tumor.

Úplně jiné tempo slibuje koncert kapely Thulsa. V její sestavě jsou lidé stále či dříve aktivní v Protijedu, Evidenci smrti či kapelách Sheeva Yoga a Ema Camelia. Thulsa vznikla po konci brněnských Tummo, za mikrofonem (a tedy i texty) stojí Banán a nadcházející debutová deska (vyjde na Kabinet Records) slibuje pohlcující temnotu, ale i nabíjející energii a hlavně nekonečný rock’n’rollový drive.

Více o akci se dozvíte na facebooku, vstupenky můžete zakoupit zde.

Divide and Dissolve + Nordra + Thulsa

2. února 2024

Bike Jesus

ostrov Štvanice 1125, 170 00 Praha 7-Holešovice

Comments

comments

Vyhledat