Země tygrů: Ochrana národního parku a úspěch na festivalu Sundance

plakát filmu
plakát filmu

 

Discovery se spojilo se Světovým fondem na ochranu přírody USA (WWF-US) za účelem ochrany ruského Národního parku Bikin, jehož realitu zachycuje v dokumentu Země tygrů

Dokument měl premiéru na Filmovém festivalu v Sundance 2019 v soutěži Americké dokumenty před svou televizní premiérou na televizní stanici Discovery Channel 30. března

 

Discovery Channel a Světový fond na ochranu přírody USA (WWF-US) se spojí při charitativní kampani, aby podpořily ochranu Národního parku Bikin v Rusku. Jde o druhou fundraisingovou fázi Projektu C.A.T., kampaně spuštěné v roce 2016, v rámci které se organizace zavázaly zachránit téměř 1 milión akrů (přibližně 4000 km2) půdy v Indii a Bhútánu. Díky počátečnímu úspěchu se týmu podařilo sesbírat dostatek prostředků pro spuštění ochrany dalšího 1 milionu akrů. Záměrem je vytvořit chráněné území o rozloze téměř 2 miliony akrů.

Nyní se zraky Discovery a WWF-US upírají na ruský Národní park Bikin – lokalitu, do jejíž reality je zasazen dokument Země tygrů (Tigerland). Projekt C.A.T. má za cíl konzervovat populaci tygrů, která přirozeně žije v parku na ploše 3,7 milionů akrů (přibližně 15 000 km2). Současný závazek Discovery Channel, který v současnosti chrání téměř 2 miliony akrů tygřích lokalit v Indii a Bhútánu, se tak téměř ztrojnásobí. Discovery Channel se rozhodl plně finančně podporovat Národní park až do roku 2022 a bude spolupracovat s WWF při sbírkové kampani. Dary, které se v rámci kampaně vyberou, zdvojnásobí Discovery nejpozději 31. prosince 2019 až do výše 250 000 dolarů.

Země tygrů (Tigerland), která si odbyla premiéru v prestižní soutěži Americké dokumenty na Filmovém festivalu v Sundance 2019, vypráví příběh dvou obdivuhodných mužů, které od sebe dělí půlstoletí. Ti zasvětili své životy odvrácení katastrofy v podobě vyhynutí celé tygří populace. Země tygrů (Tigerland), příběh o vztahu k jednomu z nejuctívanějších zvířat na světě, režíroval oscarový režisér Ross Kauffman (“Born into Brothels,”) a produkoval jej držitel Oscara Fisher Stevens (“The Cove”). Film bude poprvé uveden na televizních obrazovkách 30. března ve Spojených státech i dalších zemích po celém světě. Na Discovery Go bude Země tygrů (Tigerland) k dispozici od 23. března.

“Discovery má ochranu planety ve své DNA, ostatně v logu máme zeměkouli. Je naší zodpovědností a velkou výsadou, že můžeme pomoci zachránit tyto nádherné bytosti, pro které je naše planeta také domovem,“ říká CEO Discovery David Zaslav. “Informovanost veřejnosti není dostatečná; musíme podniknout konkrétní kroky. Díky Projektu C.A.T a našim partnerům ve WWF jsme již blíže našemu cíli, kterým je zdvojnásobení světové populace tygrů do roku 2022. Jsme pyšní, že můžeme náš závazek ochrany jednoho z nejvíce ikonických a nejohroženějších zvířat ještě rozšířit. Tygři ze světa nezmizí, ne dokud k tomu my máme co říct.”

Foto Discovery Channel

“Populace tygrů se za posledních sto let smrskla o 95 procent, ale díky rozhodnutí světových vlád a oddanosti mnoha mužů a žen, kteří proti vymírání tygrů bojují celý život, existují místa v Asii, ve kterých se počet tygrů začíná opět navyšovat,” řekla Ginette Hemley, Senior Viceprezidentka pro divokou přírodu v organizaci WWF-US. “Nadcházející desetiletí bude pro tento vzácný druh kritické. S podporou Discovery budeme schopni zacílit naši aktivitu do důležitých lokalit, jako je právě Národní park Bikin.”

Tygrům prospívá, když se mohou pohybovat rozlehlých územích. Dalším z cílů iniciativy je i ochrana životně důležitých lesů, které hrají stěžejní roli nejen v životech místních komunit, ale i celé planety. Stejně jako tato společnost bude chránit tygry a jejich životní prostor, pomůže také s ochranou dalších ohrožených druhů zvířat, kteří se s nimi dělí o území a loví stejné živočišné druhy.

Dokument ZEMĚ TYGRŮ (TIGERLAND) produkovala pro Discovery společnost RadicalMedia ve spolupráci s Fictionless and Bloomfish Media. Režisér: Ross Kauffman, producenti: Fisher Stevens, Xan Parker, Zara Duffy a Ross Kauffman; kameramani: Matt Powell a Ross Kauffman; střih: Keiko Deguchi, A.C.E; hudba: Nathan Halpern; výkonní producenti: Dave Sirulnick, Jon Kamen, Justin Wilkes a John Hoffman. Za Discovery: výkonný producent Jon Bardin.   

 

Foto Discovery Channel

Pro více informací navštivte facebook.com/DiscoveryChannelCS/ nebo discovery.com.

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat