Život v éteru: Druhý dotisk přichází

 

Už druhý dotisk knihy Život v éteru mapující příběh Radia 1 je ve výrobě. „Po předvánoční knihkupecké smršti skoro nic nezbylo, takže dává smysl vyrobit ještě další kusy,“ říká autorka Jana Kománková, DJ Radia 1 od roku 1993.

Kniha Život v éteru vyšla v srpnu 2023 a na podzim byla vydána i audioknižní verze, kterou načetla Jitka Ježková, bývalá DJ Radia 1 a vyhledávaná herečka a dabérka.

Ohlasy na obě verze jsou více než příznivé, na Databázi knih získal Život v éteru 100% hodnocení a kniha se objevila v řadě tipů na nejlepší publikace vydané v roce 2023. 

Život v éteru je k mání u dobrých knihkupců, v obchodech s hudbou a módou i na řadě eshopů, například u Kosmasu. Audiokniha je také v běžné distribuci, například na Audiolibrix a Audiotéce. K dispozici jsou i obsáhlé ukázky.

Ke knize budou i letos pořádány menší akce, bude například představena na festivalu Cool v plotě a plánuje se několik besed. 

Knihu je možné objednat i přímo u vydavatele, kterým je firma Protišedi.cz.

http://zivotveteru.cz

O knize

Příběh prvního českého soukromého rádia. 

Unikátní kniha mapující historii Radia 1 a počátky nestátního rozhlasového vysílání v Česku. Jak je možné, že divoká devadesátková stanice přežila dodnes a pořád se jí daří? Co je na rádiích vlastně tak skvělého a jakou mají budoucnost? 

Knihu napsala hudební novinářka Jana Kománková, která o hudbě a médiích píše od roku 1992 a v Radiu 1 působí od roku 1993 – vyprávění tak přibližuje fenomén lásky k rádiu “zevnitř”. 

Kronika kultu 90. let, který přežil svou dobu. Přes 500 fotografií, vzpomínky desítek rádiových osobností a výhledy do budoucna.

Comments

comments

Vyhledat