Znáte veřejně přístupnou knihovnu Rekomando?

​​Rekomando je veřejně přístupná knihovna Kampusu Hybernská založená s cílem podpořit ducha literární kritiky a nezávislou nakladatelskou činnost. Ve spolupráci s recenzentkami a recenzenty z řad osobností české literární scény tak Rekomando představuje mozaiku literárně kritických textů a recenzovaných knih. Specifický a individuální přístup každého píšícího vytváří mozaiku nejen kritických textů, ale i vybrané literatury .

Knihovna Rekomando se představí v pondělí 3. října, od 16 hodin na Zahájení akademického roku 2022/23 v Kampusu Hybernská v redakci revue Prostor. Bližší informace k celé akci naleznete ve FB události: https://fb.me/e/2q2t4IR1a

Recenzované knihy jsou veřejně dostupné v knihovně umístěné v prostorách redakce revue Prostor v Kampusu Hybernská. Odkazy na kritické texty jsou umístěny přímo v recenzovaných knihách v podobě QR kódů. Čtenáři se tak mohou kromě samotných knih seznámit i s jejich kritickou reflexí.

Nakladatelé a nakladatelky, kteří recenzní výtisky poskytují, byli přizváni ke spolupráci prostřednictvím  otevřené výzvy . Revue Prostor cílí projektem Rekomando mimo jiné na podporu malých a nezávislých nakladatelství.

Otevírací doba je každou středu 15:00-18:00, tedy vždy před pravidelnými literárními večery, které revue Prostor v rámci Čítárny Kampusu Hybernská pořádá Revue Prostor .


Knihovna Rekomando

Kampus Hybernská
Hybernská 4 Praha
Otevřeno je každou středu 15:00-18:00

https://revueprostor.cz/rekomando

Comments

comments

Vyhledat