23. Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity bude NA HRANĚ

Letošním 23. Filmovým festivalem Fakulty informatiky Masarykovy univerzity (FFFI MU) nás bude provázet téma „Na hraně“. Je to stav nejistý a zároveň plný potenciálu. Moment zvýšené pozornosti a napětí. Okamžik intenzivní tvořivosti a inspirace, nebo také pokraj zoufalství a beznaděje, vyžadující odolnost a tvůrčí vůli. Někdy se na hraně učíme balancovat, jenže nakonec se vždy musíme rozhodnout, kterým směrem půjdeme, za jakými hodnotami si stojíme a která verze budoucnosti nás láká víc. Proto spolu pojďme překročit to, co je pohodlné.

Festival proběhne 19. 5. 2023 v 19:00 v Univerzitním kině Scala a na Fakultě Informatiky MU pod záštitou děkana FI MU prof. Jiřího Zlatušky. Jedná se již o třiadvacátý ročník festivalu a diváci se mohou těšit nejen na studentské krátkometrážní filmy, ale i na moderátorské vstupy, pohodlné zázemí a kreativní atmosféru, která program jako každý rok doprovází.

Od původního audiovizuálního projektu „Všech pět pohromadě“, který vznikl k oslavám pátého výročí fakulty (1999), urazil filmový festival už pořádnou cestu. V začátcích zájemci o studentskou multimediální tvorbu z přelomu milénia, i přes velké nadšení tehdejších studentů, neměli potřebnou techniku a mentorské vedení. Proto vznikl univerzitní kurz Multimediální elektronické publikace. Ten se následně vyvinul do současných předmětů FI:PV110 Základy filmové řeči a FI:PV113 Produkce audiovizuálního díla, které si  mohou zapisovat studenti napříč celou Masarykovou univerzitou. Během dvou semestrů si tak studenti mohou pod odborným vedením vytvořit svá krátkometrážní filmová díla. Ať už je láká psaní scénářů, práce s kamerou, produkce, střih nebo postprodukce či festivalová organizace. Vůbec první Filmový festival tak představila Fakulta informatiky v roce 2001.

Další informace: 
Web: https://festival.fi.muni.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/festival.fi.muni.cz/
Instagram: https://www.instagram.com/fffimu/
YouTube: https://www.youtube.com/user/fffilemma

Comments

comments

Vyhledat