Aquarius ve Fabricu: Oslavy ve 3D brýlích

 

V pátek drum’n’bass, v sobotu progressive a psytrance, klub oblečený do mappingu a dechberoucích 3D dekorací – tak vypadá každoroční společná narozeninová oslava majitele ostravského Fabricu,  zakladatele Dvoiky.Troiky a dalších vodnářů. Letos, 15.-16. února,  budou hlavními gratulanty Ed Rush a Para Halu a Caveman. 

 

„Letos jsem si nadělil cestu časem do roku 2001, na legendární Shadowbox. Ve Fabricu to byla vůbec první drum’n’bass party s velkým zahraničním jménem, která nakopla zdejší scénu a nastartovala strašně moc dobrých věcí. Hrál na ní samozřejmě Ed Rush, ale nejen – páteční drum’n’bassový line up je s tím tehdejším úplně totožný. Jen to, že je mezi těmi akcemi rozdíl 18 let, nechápu. Strašně to letí!,“ říká jeden z hlavních oslavenců Filip Záruba aka Sub.d.visionz aka hlava legendární ostravské crew Dvoika.Troika. V pátek si tak s Ed Rushem ve Fabricu zahrají ještě Koogi, Fatalerr, Inspiral X62, Yadel i samotný Sub.d.visionz. 

Sobotní noc pojede v rytmu progessive a psytrance. Kromě Para Hala a Cavemana vystoupí na dvou stagích DJové z Polska, Ukrajiny, Slovenska a samozřejmě z Čech, tedy Havaya, Ejczka, Robas, Pluturnik, Ian Blond, Starf, Petrix, Ixtremist, Elien, Nokoklaus, Psyla a Styropian. 

Aquarius ale není jen o hudbě, velký důraz klade i na dekorace, plátna, projekce a výzdobu klubu. „Line up a booking umělců ladíme dohromady s partou, která pořádá psychedelický artový a hudební festival Ufo Bufo a má tak výborné kontakty a přehled o novinkách na scéně. Tento rok jsme do Ostravy pozvali například Dimorphic, který bude kromě dalších prací vystavovat kompletní kolekci obrazů z úžasného cyklu Zodiac. Dalším vzácným hostem bude světoznámý tvůrce plastických UV pláten a dekorací z Kanady Neil Gibson Creations. A těším se i na projekt Decodethecode z polského Krakova – kombinuje futuristický UV aktivní string art a technologii videomappingu. Byť sám tvořím hlavně drum’n’bass, mám kombinaci tranceové hudby a psychedelického umění moc rád,“ vysvětluje Filip.

Návštěvníkům budou k dispozici 3D brýle.  

Vstupné je 250 Kč v předprodeji a 300 Kč na místě. Všichni vodnáři to mají na místě jen za 150 Kč. 

Více info na www.fabric.cz a FB eventech: https://www.facebook.com/events/2255843077793685/

 

Comments

comments

Vyhledat