ARTSEMESTRT opět ukáže tvorbu studentů UMPRUM

Artsemestr léto 2023 / Ateliér průmyslového designu UMPRUM  / Foto Jakub Demartini
Artsemestr léto 2023 / Ateliér průmyslového designu UMPRUM / Foto Jakub Demartini

ARTSEMESTR léto 2023 je tady! UMPRUM opět otevře dveře svých ateliérů a zájemcům představí klauzurní a semestrální práce na celoškolní přehlídce. Osobité návrhy studentů napříč katedrami architektury, designu, užitého umění, grafiky a volného umění budou k vidění necelý týden. 

Vernisáž zahájí rektor UMPRUM Jindřich Vybíral ve čtvrtek 15. června v 19 hodin. Za dobrého počasí se k němu připojí i ředitel taneční konzervatoře Jaroslav Slavický a ve vnitřním dvoře hlavní budovy na náměstí Jana Palacha v Praze společně uvedou taneční performanci studentů a studentek konzervatoře, kteří představí fragmenty módních návrhů z Ateliéru designu oděvu a obuvi a z Ateliéru módní tvorby.

Letní ARTSEMESTR umožňuje nejen zájemcům o studium zprostředkovat atmosféru UMPRUM – Vysoké školy umělecko-průmyslové, která se v mezinárodním hodnocení QS World University Rankings řadí mezi 6. – 10. desítku nejlepších uměleckých škol na světě. Letošním létem se nese téma spolupráce, které prostupuje napříč ateliéry a dotýká se i neakademického světa v rámci spoluprací ateliérů se soukromým sektorem. 

Ateliér ilustrace a grafiky společně s Ateliérem Tvorby písma a typografie spolupracoval na knižních publikacích Kalevala, Gargantua a Pantagruel, Dva Divoši nebo Čaroděj ze země OZ. Tvůrčí propojení proběhlo i mezi Ateliérem fotografie II a Ateliérem keramiky a porcelánu, kdy série keramického stolního nádobí „Nos na stůl“ dostala zcela nový rozměr. Současné možnosti umělé inteligence otestoval Ateliér průmyslového designu. Studující ve svém klauzurním zadání porovnávali vlastní návrh kuchyňského vybavení s návrhem využívajícím umělou inteligenci. Ateliér K.O.V. představí novou kolekci šperků pro první dámu a prezidenta ČR s důrazem na nositelnost, důstojnost i symboliku a význam úřadu prezidenta. Ateliér grafického designu a nových médií se ponořil do vod marketingu a představí návrhy merchandise kampaně pro distribuční společnost Aerofilms. 

Výstavu bude možné v hlavní budově na nám. Jana Palacha navštívit až do středy 21. června.

Artsemestr léto 2023 / Ateliér módní tvorby UMPRUM / Foto Jakub Demartini

 

Comments

comments

Vyhledat