CD kapely Kolna oslaví výročí vydavatelství

obal alba, design Karel Haloun
obal alba, design Karel Haloun
30. 11. vydává Polí5 nový titul, CD kapely Kolna.
„Je to pro nás mimořádný titul, velkorysá produkce ve studiu Ondřeje Ježka, v únoru bude i luxusní verze LP na barevném vinylu s rozkládacím obalem,“ slibuje vydavatel.
„Album bylo natočeno v předvečer vydavatelského výročí (chystá se únorová oslava 15 let Polí5 v divadle Archa), vydavateli a současně členovi kapely (Josef Jindrák) je právě 50 let a CD je tak vlastně dárkem sama sobě, a Hmyzák letos oslavil neuvěřitelné šedesátiny. Současně je to 30 let od vydání legendárního alba ženy – K smrti vylekán, jehož byl Hmyzák účasten. Tedy nejde o náhodný název, Smrtí zatepla je volný pandán k albu Ženy.
Tím ale podobnost končí, Kolna spojuje improvizaci s písní, elektroniku s rockem, etnické nástroje s věšákem na prádlo. Nahrávalo se za účasti inspirativních hostů jako Miloš Dvořáček, Stinka, SdCh, členové Jindrákova domovského Skrytého půvabu byrokracie, Michal Zbořil s modulárním syntezátorem a v neposlední řadě Ondřej Ježek (OTK) na kytaru, piano a další nástroje.
Hlavní pojidlo jsou Hmyzákovy texty v jeho neodolatelném podání, stojí za to je rozluštit z bukletu!
Underground vyhřezlý bokem jak povodeň, hudba k vaření, nonsenc kde je všechno pravda, pravda, která není naše, smrt, pseudochlapství, buvol.“

O titulu

kapela: Kolna
název alba: Smrtí zatepla
katalogové číslo: EPP 170-2
EAN: 8595026623071
doporučená prodejní cena: 299,- CZK
datum vydání: 30. 11. 2020

Comments

comments

Vyhledat