Cenu Zalando Sustainability Award vyhrává STAMM

Foto Lasse Bak Mejlvang
Foto Lasse Bak Mejlvang

Před pár dny jsme psali o finalistech Zalando Sustainability Award a dnes už známe vítěze!

Zalando dnes vyhlásilo za pátého vítěze Ceny udržitelnosti pro sezónu podzim/zima 2023 značku STAMM. Kolekce STAMM zaujala porotu zejména použitím udržitelnějších materiálů, včetně recyklovaného prachového peří ve svých péřových bundách a indické textilie Khadi, která se vyrábí z organické, ručně předené bavlny.

K ocenění se vyjádřila přímo kreativní ředitelka Elisabet Stamm: Vyhrát Cenu udržitelnosti Zalando Sustainability Award je kouzelné a motivující zároveň. Je to oslava mladé značky, která se řídí inovacemi, rozmanitostí a estetickým vyjádřením s uvědomělým smýšlením. Jsme pokorní a zároveň hrdí na to, že jsme součástí tak důležité a smysluplné platformy, díky které můžeme propojit síly s lídry v oboru. Vítězství v této soutěži nám umožní rozšířit naši síť a pokračovat v práci, která si klade za cíl přinést pozitivní změny. Kromě toho doufám, že se nám podaří inspirovat ostatní k plnohodnotné tvorbě a víře ve volný pohyb osob.

STAMM získá cenu ve výši 20 000 EUR a a partnerství se Zalandem při tvorbě exkluzivní kolekce s cílem dále zkoumat udržitelnější řešení, pokud jde o design, materiály, výrobní procesy, technologická řešení a sledovatelnost řetězce. Aby Zalando podpořilo značku STAMM v jejím růstu, zpřístupní její AW23 kolekci, předvedenou na kodaňském týdnu módy, zákazníkům Zalanda na všech evropských trzích.

A co zaujalo porotce nejvíc? Lena Sophie Röper, ředitelka oddělení Designer a luxus společnosti Zalando, zmiňuje: Vrcholem bylo řemeslné zpracování a výšivky na kožených kouscích a rovněž komplexní konstrukce péřových bund. Těšíme se na spolupráci se značkou STAMM při tvorbě kapsulové kolekce, která prozkoumá alternativní designová řešení a přijde s inovativními nápady.“

Členka poroty Cecilie Thorsmark, generální ředitelka kodaňského týdne módy (CPHFW), zase ocenila odhodlání značky zkoumat inovativní složení materiálů a transformovat siluety“ a dodává: „Tvorba STAMM inspiruje nejen svým úžasným a nezaměnitelným designem, ale také závazkem značky podporovat a přivádět zpět k životu ruční výrobu materiálů.“

Mezi další finalistku patří Selam Fessahaye, která se umístila na druhém místě a byla porotou oceněna za obrovskou škálu materiálů, stylů a technickou kompetenci, zatímco TG Botanical byla pochválena za řemeslné zpracování, použití přírodních surovin a lokální výrobu.

Kolekce finalistů soutěže Zalando Sustainability Award byly představeny na kodaňském týdnu módy ve dnech od 31. ledna do 2. února 2023. Kolekce byly také ke shlédnutí v digitálním showroomu Zalando Greenhouse, který umožňuje zákazníkům po celém světě sledovat přehlídky prostřednictvím živého přenosu. 

Prohlédněte si fotogalerii vítězné kolekce STAMM:

 

Comments

comments

Vyhledat