Československá gotická scéna vydává svůj druhý hudební manifest

Stáhněte si zdarma výběr aktuální tuzemské temné hudby.

Kompilace gotické muziky má další díl. Vše je opět k volnému stažení. Tohle nám o počinu napsali vydavatelé:

Jen o málo hudebních scénách koluje v našich končinách tolik dezinformací a mýtů jako o té gotické. Přesto tato subkultura, vzešlá z postpunkového odkazu konce 70. let, zapustila své kořeny také u nás. Téměř nikým nepozorována roste a prospívá od Aše až k Tatrám i dnes. Dokonce je hudebně ve velmi dobré kondici a pokrývá snad všechny žánry aktuálně spadající pod gotickou subkulturu – tedy od klasického post punku, gothic roku, deathrocku a dark wave přes synthpop, coldwave a temnou elektroniku až k dark ambientu, industrialu nebo neofolku.

A přesně tenhle skutečný, syrový a ničím nepřikrášlený hudební obraz české a slovenské scény se pokusil už podruhé zachytit portál Sanctuary.cz, jediné tuzemské médium u nás, které se už 15 let gotické subkultuře věnuje jako webzine a promotér. Druhý díl volně navazuje na historicky vůbec první bezplatnou kompilaci tohoto druhu, která vyšla roku 2017. Co se za tři roky událo na scéně nového? Jaké nové projekty vyrazily z undergroundu? Právě to má zprostředkovat „Dark Tunes From Czech & Slovak Caves Vol II.“

Energická mladá krev i ostřílení umělci
Ze čtyř desítek přihlášených skladeb vybralo devět hudebních publicistů nezávisle na sobě 25 nejzajímavějších skladeb. A i tentokrát byla pro porotu velmi příjemným překvapením účast nejen zavedených jmen scény jako Bratrstvo Luny, Schwarzprior, Skrol, Výsměch? nebo Noví Lidé, z nichž někteří vydali své dosud nepublikované klenoty přímo pro „Dark Tunes“, ale i spousta nováčků, kteří vůbec poprvé opustili zatuchlé sklepy a zkušebny a přispěchali s velmi slibným materiálem. A přesně to byl jeden z cílů kompilace.

Důvodem vzniku „Dark Tunes“ je také snaha pomoci tuzemským projektům představit svou tvorbu širší veřejnosti u nás, ukázat skutečné hudební výrazivo současné gotické scény a kdo ví, třeba i vzbudit zájem o tuhle scénu i mezi posluchači jiných žánrů. Stejně tak se bude kompilace šířit i v zahraničí mezi žánrovými DJi, moderátory, redaktory a bloggery, aby na mapě „temné Evropy“ jasně vykolíkovala hranice našich republik a pomohla zdejším umělcům získat koncerty a kontakty i mimo naše teritorium.

Pokud jste tedy někdy chtěli aspoň ze zvědavosti nadzvednout černý závoj gotiky a udělat si na ni vlastní názor, přímo tady najdete druhý průchod do jejích skutečných hudebních hlubin.

Kompilaci „Sanctuary.cz presents: Dark Tunes from Czech and Slovak Caves Vol.II“ si můžete zadarmo stáhnout na adrese www.darktunes.cz nebo Bandcamp profilu https://sanctuarycz.bandcamp.com/.

Tracklist

 1. Bratrstvo Luny – Baldachýny mraků*
 2. Decent Ruins – White Quarantine*
 3. Noví Lidé – Zjitření
 4. TEAR – Cart Of Life*
 5. Love My Science –  Restart
 6. Stereo Songbird – Heartburner
 7. Das Funus – Bože Odpověz
 8. Výsměch? – Your Ghost
 9. Dave Von Tenebrae – Spider’s Waltz
 10. Cathedral In Flames – Desperado*
 11. Epadun – Černá Víla
 12. Nemuer – Odin’s Quest for Wisdom
 13. Vespertine Soul – Entwined In Emptiness
 14. Schwarzprior – Karlák*
 15. MeanMeme – Coward de la Macho*
 16. The Opposer Divine – Cursed
 17. Projekt203 – Horiace Bariery*
 18. Bolehlav – Cliché
 19. Isiolia – Stupid Game*
 20. Project Jara-J – Sanctuary*
 21. KIFOTH – Cowardice_V1.0
 22. GoLeave – Alone*
 23. Last Influence of Brain – Brain Binarea
 24. Skrol – Dei Irae II
 25. Fuj Kluk – S Bubákem*


* previously unreleased track

 

Comments

comments

Vyhledat