Co s námi dělá strach z odlišnosti?

DIVNÉ DĚTI A SMUTNÁ KOČKA Petry Soukupové vycházejí jako audiokniha s Terezou Marečkovou a s hudebním doprovodem Vladivojny La Chii.

Herci Kristýna Ryška, Matyáš Valenta a Patricie Solaříková Pagáčová se po pěti letech sešli při natáčení volného pokračování úspěšného Klubu divných dětí Petry Soukupové. Renomovaná vypravěčka se vrátila k malým outsiderům, kteří si získali vrstevníky i rodiče (nominace na Zlatou stuhu a 3. místo v soutěži Nejlepší audiokniha pro děti a mládež 2019). Do jejich života tentokrát zasáhnou bezprizorní kočka a samotářská seniorka, o níž se povídá ledacos, dokonce i to, že je čarodějnice.

Autorce se podařilo citlivě zachytit další příběh těch, kteří jsou nuceni nést břemeno jinakosti. Okolí jim zrovna nepomáhá, naopak jim rádo ještě polínko přiloží. Napínavé a dojemné vyprávění o divných dětech, jež smutná kočka přiměla stát se hrdiny, vydává OneHotBook s hostující Terezou Marečkovou v roli nové postavy, malé Luisy: „Texty Petry Soukupové jsou čtivé a krásně plynou. Třebaže mi obvykle nesedí knihy, kde se používá slang mladých lidí, u Divných dětí jsem ho ocenila. Výstižně dokresluje atmosféru a vztahy mezi protagonisty“.

Audiokniha Divné děti a smutná kočka v režii Martiny Frejové Krátké a s hudebním doprovodem Vladivojny La Chii vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí (za 349 Kč) i na nosiči CD mp3 (za 379 Kč). Ukázku z knihy si můžete poslechnout na soundcloud.com

Účinkují Patricie Solaříková Pagáčová (Mila), Kristýna Ryška (Katka), Tereza Marečková (Luisa), Matyáš Valenta (Petr) a Max Dolanský (Eliáš).
Režie Martina Frejová Krátká.
Hudba Vladivojna La Chia.
Zvuk a střih Jiří Suchánek.
Mastering Pavel Krch.
Redakce Petr Nagy.
Ilustrace Nikola Logosová.
Grafická úprava Jindřich Loučka.
Délka nahrávky 7 hodin 51 minut.

MP3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí 349 Kč. CD mp3 379 Kč.

Audioknihu vydalo vydavatelství OneHotBook roku 2024.

 

 

Comments

comments

Vyhledat