Knižní série s Hildou pokračuje

foto: nakladatelství Paseka
foto: nakladatelství Paseka

Dobrodružství modrovlasé Hildy nejprve uchvátila čtenářky a čtenáře komiksů, poté vznikl animovaný seriál od Netflixu a nyní je tu knižní série. Česky vychází druhý díl Hilda a parádní slavnost. Komiksové album Hilda a král hory vyjde v říjnu.

Modrovlasá Hilda žije se svou maminkou a domácím mazlíčkem Větvíkem na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí – trolly, obry, pidilidi… Je tu zároveň krajina jako z Muminků a zároveň inspirace skutečnou architekturou severských zemí – v pohádkovém městě Trolberg spojil autor Luke Pearson norské město Bergen, islandský Reykjavík, dánskou Kodaň i norské Oslo.

Knižní série, jejíž první díl Hilda a pidilidi vyšel loni, slouží jako vhodný startovní bod pro nové čtenářky a čtenáře. Jedna se o beletrizaci seriálu s desítkami nových ilustrací. O překlad se postarala Martina Knápková, která překládá také komiksovou řadu.

Na šestý díl komiksu, který se bude jmenovat Hilda a král hory, se netrpělivě čeká. Nakladatelství Paseka jej vydá v říjnu 2019 v souhře s britským nakladatelstvím Nobrow, takže domácí příznivci si budou moct nový díl přečíst jako jedni z prvních na světě.

Kromě Velké Británie a Severní Ameriky okouzluje Hilda čtenáře v Polsku, Německu, Nizozemí, Francii, Itálii, Španělsku, Dánsku, Finsku, Švédsku nebo v Brazílii. Velký úspěch zaznamenal také seriál uváděný společností Netflix, už se připravuje druhá řada. Autor Hildy Luke Pearson je výkonným producentem, hlavní postavu namluvila Bella Ramseyová známá ze seriálu Hra o trůny.

Komiksová série s Hildou má zatím pět dílů, první dva díly Hilda a půlnoční obr a Hilda a troll vyšly v češtině ve svazku Hilda (Paseka, 2016), třetí část Hilda a ptačí slavnost a čtvrtý díl Hilda a černý pes jsou společně v knize Hilda se vrací (Paseka, 2016). Pátý díl Hilda a kamenný les (2017) vyšel samostatně.

Hilda a parádní slavnost
Stephen Davies, Luke Pearson, Seaerra Millerová
Přeložila Martina Knápková
168 stran, vázaná, 299 korun

Comments

comments

Vyhledat