DAS FILMFEST už příští týden

Záběr z filmu Der Mann aus dem Eis, foto pořadatel akce
Záběr z filmu Der Mann aus dem Eis, foto pořadatel akce

Již příští středu 17. října odstartuje festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST a letos pro všechny filmové fanoušky přichystal skutečné filmové hody.

 

3 země – 4 kina – 5 sekcí – 9 hostů – 34 celovečerních snímků a další tři bloky krátkých filmů.

Diváci se mohou těšit na svěží komedie, mrazivá dramata, napínavé thrillery, nezávislé a artové snímky i nekompromisní dokumenty. To nejlepší z aktuální kinematografie Německa, Rakouska a Švýcarska bude k vidění v pražských kinech Lucerna a Atlas od 17. do 23. října a od 29. října do 2. listopadu v brněnském kině No Art a v Místodržitelském paláci.

 

Slavnostní zahájení bude patřit hvězdně obsazené muzikálové tragikomedii Mackie Messer – Brechtův Třígrošový film, kterou osobně představí producent snímku Till Derenbach. Stejný snímek bude festival také v úterý 23. října uzavírat, tentokrát za účasti režiséra Joachima A. Langa.

 

K nejočekávanějším titulům letošního programu patří dále například cenami ověnčený thriller Cops, drama z dob před 5000 lety Ötzi, muž z ledu, tragikomedie Staří ať zemřou  o generaci, která se za každou cenu chce bouřit, ale nemá proti čemu, nebo pocta herečce Romy Schneider 3 dny v Quiberonu.

 

Podrobné informace naleznete v přiložené tiskové zprávě a na www.dasfilmfest.cz

Comments

comments

Vyhledat