Festival latinskoamerické kultury a gastronomie GARIBALDI bude už tento víkend

Festival GARIBALDI
Náplavka na Rašínově nábřeží za Železničním mostem na Praze 2
13. 10. 2018 od 9:00 do 20:00

Vypouštíme do světa projekt a festival GARIBALDI. Náplní a cílem GARIBALDI je vytvořit prostor pro pravidelné setkávání  českých Latinoameričanů mezi sebou i s jejich českými příznivci.

Pojem GARIBALDI jsme si vypůjčili až z Mexico City. Tamější náměstí  Plaza Garibaldi je totiž proslulé celodenními hudebními produkcemi, na kterých se potkávají především tradiční mexičtí hudebníci mariachi.

Dovolujeme si pohrát s prostorem a časem. Geografické hranice rozšiřujeme na celou Latinskou Ameriku. Vedle tradičního mariachi prezentujeme také folklor z Jižní Ameriky, kubánskou salsu, brazilskou sambu nebo argentinské tango a mnoho dalšího.

Zaměřujeme se na hudbu a tanec, ale také na gastronomii a tradiční řemesla. Naše hudební a taneční vystoupení rozostřují hranice mezi publikem a účinkujícími. Na umělecké produkce navazují  workshopy, ve kterých si diváci mohou vše vyzkoušet s námi. Budeme rádi, když si přinesou své vlastní nástroje a zahrajeme si všichni společně.

Protože nedílnou součástí kultury je i jídlo, ochutnáte u nás tradiční pokrmy a nápoje z Mexika, Kuby, Argentiny, Bolívie, Chile, Peru, Brazílie, Kolumbie a dalších zemí a oblastí. Z užitého umění pak u nás najdete tradiční šperky, látky, oblečení včetně zimních svetrů z lamí vlny nebo kabátků pro psy, kabelky, peněženky, boty, interiérové doplňky a hudební nástroje.

Myslíme také na děti, pro které je připraven bezplatný dětský koutek a výtvarné dílny.

PROGRAM:

10:00 až 12:30 Kapela Encuentro – latinsko-americká taneční hudba v rytmu salsa, cha cha, bachata, merengue, bolero atd

13:00 – Samba Band Radka Břicháče, ZUŠ Říčany – tradiční soubor bubeníků batucada

14:30 – Dance4Water – vystoupení a workshop ruedy, skupinového typu salsy v podání taneční skupiny, která honorář za svá vystoupení využívá výhradně pro charitativní účely

16:00 – Tango Praha – taneční workshop

17:00 – Mariachi Azteca de Praga – hudební vystoupení tradičního mexického folkloru

18:00 – Eduardo Diego z Rio de Janeiro – vystoupení a  workshop brazilského karnevalového tance

18:30 – Mariachi Azteca de Praga – hudební vystoupení tradičního mexického folkloru

 

Comments

comments

Vyhledat