Deska Mythematicy vychází jako soundtrack ke knížce

Další deska Mythematicy je na světě. A není to jen deska. Je to soundtrack ke knížce, napsané a nakreslené Tomášem Končinským a Danielem Špačkem. Knížka se jmenuje Do Nepaměti, vydává ji nakladatelství Albatros a bude v českých knihkupectvích na konci března. Je to fantastická a dobrodružná cesta do říše poztrácených vzpomínek. Po Magnesií Literou oceněném Překlepovi a Škraloupovi je to další kreativní spolupráce těchto tvůrců.

 

Mythematica byla již od svých počátků poměrně specifický projekt. Eponymní album Mythematicy z roku 2009, oceněné Zlatým Andělem jako nejlepší elektronická deska roku, nebylo první, ale nulté. Následné vydání prvního alba bylo strategicky přeskočené, aby se předešlo nebezpečnému syndromu první desky. A v rámci této strategie byl soundtrack k této knížce složený a nahraný ještě předtím, než se na ní začalo vůbec pracovat. Nejstarší skladba se například zrodila v nejranějších mythematických dobách, dokonce tak dávných, že Mythematica ještě neměla ani jméno. Dokážete poznat, která ze skladeb to asi je?

Eklektická kolekce doprovází příběh knihy, jak se postupně rozvíjí a přesouvá z jednoho fantaskního místa na druhé. Střídají se zde hravé pasáže s úseky tajemnými a místy až nalehavě melancholickými.

 

Nyní máte jedinečnou příležitost si poslechnout tento zvukový doprovod světa Nepaměti dříve než se do něj budete moci vypravit prostřednictvím textu a obrazů.

 

A o čem vypráví knížka Do Nepaměti? Jasmína je úplně obyčejná holka, která třeba občas zapomene udělat úkol, občas si zase naopak vzpomene, že se jí do něčeho vážně nechce. A proč si taky věci pamatovat? Nejlepší je pustit všechno z hlavy a užívat si! To si ale myslí jen do chvíle, než zjistí, že v záhadném místě zvaném Nepaměť jí všechny vzpomínky mohou ukrást. A při dobrodružné pouti napříč fantastickými světy Jasmína zjistí, proč by nám to, co si pamatujeme, rozhodně ukradené být nemělo.

 

Vzpomeňte si na budoucnost

 

Mythematica – Into Oblivia (Music From The Original Book)

Skladatel Daniel Špaček, mastering Luboš Cvrk (Ambientium)

 

Vychází přednostně na https://mythematica.bandcamp.com/album/into-oblivia-music-from-the-original-book

 

Streaming služby Spotify, Apple music a spol. Budou k dispozici koncem března 2022

 

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/77917500/do-nepameti/

 

Comments

comments

Vyhledat