Dobrovolníci Cesty domů a Café Archa Barista zvou na výstavu a prodej kuriózních předmětů

foto Cesta domů
foto Cesta domů

Kabinet kuriozit aneb chybí vám rodinné stříbro?

 

18. 10.  2018 od 19 hodin, Café Archa Barista, Na Poříčí 24, Praha 1

Rodinným stříbrem se rozumí cenný soubor trvale hodnotných a ojedinělých vzácností, který si každá rodina zakládá a postupně rozšiřuje k uchování a připomínání své ojedinělé historie. Je to hmotná i nehmotná paměť každé rodiny. 

Máte doma něco, co se dědí z generace na generaci? Prstýnek po prababičce? Domácí recept na nejlepší hruškový koláč? Nožík na dopisy s monogramem dědečka? Chtěli byste, aby něco cenného, co si budou generace předávat, zbylo i po vás? Založit rodinné stříbro můžete při premiéře Kabinetu kuriozit pro Cestu domů. Vybírat je z čeho na www.cestadomu.cz/kabinet a vše si můžete prohlédnout od 8. 10. v Café Archa Barista.

Během večera budou jednotlivé předměty nabídnuty zájemcům – začínat se bude na vyvolávací ceně – a je otázkou kdo danou věc bude chtít nejvíc případně nejštědřeji podpořit činnost Cesty domů. Některé předměty nebudou draženy, ale bude je možné zakoupit přímo za stanovenou cenu.

Výběru a oceňování předmětů se ujali renomovaní odborníci, kteří budou i na samotné akci přítomni, nabízíme tedy unikátní soubor pokladů, z nichž každý jistě najde svého obdivovatele, který si jej odnese domů a s ním i dobrý pocit, že udělal dobrý skutek.

Dobrovolníci Cesty domů jsou těmi, kdo akci vymysleli a celou ji připravují a realizují.

foto Cesta domů

„Velmi nám záleží na tom, aby krásné staré věci nekončily na smetišti. Velmi nám záleží na tom, abychom Cestě domů pomáhali různými způsoby. Proto jsme jako dobrovolníci Cesty domů přišli s tímto nápadem a těšíme se, že se nápad ujme,“ říká Adriana Skálová, iniciátorka akce, dobrovolnice Cesty domů a výtvarnice.

Doporučujeme Vám, abyste ohlásili účast prostřednictvím formuláře na cestadomu.cz/kabinet

Předměty jsou vystaveny k prohlídce v Café Archa Barista 

 

 

Comments

comments

Vyhledat