Duben v Besedě: Rufus Milller s Lash&Grey a výstava tvorby A. B. Háblové

Lash&Grey / Foto Medym
Lash&Grey / Foto Medym

Co přichystalo kulturní centrum Beseda Klánovice na duben? 

Duben bude v Besedě  především ve znamení vynikající hudby. V neděli 14. 4. odstartuje v Klánovicích turné brilantního Stingova britského kytaristy Rufuse Millera s oceňovanou slovenskou dvojicí Lash&Grey. Rufus Miller je znám širšímu publiku asi především díky jeho spolupráci se Stingem. Tvorba tohoto všestranného umělce z jižního Londýna je ale rozkročena daleko šířeji: najdeme zde vliv psychedelického, gothického rocku i uklidňující lidovou hudbu, často s lyrickými tématy lásky, ztráty a melancholie. Rufuse Millera na turné po českých městech doprovodí duo Lash&Grey, které tvoří mladí slovenští umělci Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý. Dvojice, ověnčená několika prestižními cenami, stihla už vydat dvě alba.

Rozhovor s Rufusem Millerem si můžete přečíst zde. 

25. dubna rozezní jazzovou kavárnu Robert Balzar Trio, přinášející nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby a úpravy nejen jazzových standardů. Trio doprovázelo hvězdy takového kalibru jako jsou kytarista a zpěvák Raul Midon nebo Kurt Elling. Robert Balzar Trio vydalo sedm autorských alb a u nás pravidelně vystupuje s vynikajícím českým zpěvákem Danem Bártou. Do Besedy přijíždí Robert Balzar Trio představit svůj nejnovější počin, výhradně autorské album Conversation, nahrané s věhlasným polským zvukařem Tadeuszem Mieczkowskim.

Nemáte jistotu, jak pomoci člověku, kterému jde právě o to nejcennější? Máte chuť to změnit? Přesně vám je určen podvečerní kurz první pomoci (29. 4. od 17.30 do 19.30). Dozvíte se, jak přistoupit k člověku v bezvědomí, naučíte se, jak u něj vyhodnotit kvalitu dýchání a seznámíte se základními postupy první pomoci. Podstatnou část kurzu tvoří aktivní řešení situací, ve kterých získáte možnost vše si vyzkoušet vlastníma rukama. Zbavte se nejistoty v bezpečném prostředí!

Anna Beata Háblová a Martin Evžen Kyšperský

Výstavu obrazů Anny Beaty Háblové – Světlo jinak – zahájí 12. dubna vernisáž, kterou hudebně doprovodí poeticky rapové duo Kyšperský + Háblová. Anna Beata Háblová je spisovatelka, umělkyně a architektka. Její multižánrovost se odráží i v jejích obrazech, které kombinují abstraktní a konkrétní prvky, vztahující se k městskému prostředí, jeho strukturám, skrytým vrstvám a ne-místům. Jazyk malby vychází ze streetartu a vizuálně pracuje s autorskými texty. Martin Evžen Kyšperský je frontman kapely Květy a příležitostný herec. 

Kompletní program najdete jako vždy na webových stránkách www.kcbeseda.eu.

Comments

comments

Vyhledat