Elpida otevírá kavárnu. Bude to Stará škola

Elpidu většina z nás zná jako organizaci podporující seniory. Známé jsou třeba její projekty Ponožky od babičky i další aktivity.

Taky provozuje vzdělávací a kulturní Centrum Elpida pro seniory z Prahy a krizovou Linku seniorů  800 200 007. Vydává časopis VITAL a pořádá různé kurzy i mezigenerační festival Old’s Cool.

A nyní připravila další novinky: otevře vlastní kavárnu, a to už 6. prosince. Bude kousek od Anděla, adresa je Na Bělidle 34, Praha 5.

Proč zrovna kavárnu? „Protože u babi a u dědy vždycky chutná nejlíp. Chtěli jsme, aby vzniklo vstřícné místo pro všechny generace. Místo, kde se zastaví čas a oživí vzpomínky na nejlepší koláče od babičky,“ říká Elpida. „Zároveň je to příležitost pro seniory, kteří se chtějí realizovat, vyrazit 2x týdně na směnu mezi lidi a něco nového se naučit. Prošli baristickým školením, aby uměli připravit výběrovou kávu, a aktuálně pilují latte art.“

Název Stará škola odkazuje i an to, ež Elpid,a potažmo kavárna je v první smíchovské základní škole.

Kavárna je sociálním podnikem proseniorské organizace Elpida. Potkáte v ní seniory, kteří na stejnou adresu dochází za vzdělávacími i volnočasovými aktivitami – a mezi tím moc rádi posedí u kávy a chlebíčku. Starou školu už teď můžete sledovat na Instagramu > @staraskola_elpida

Stará škola

Na Bělidle 34,

Praha 5

Comments

comments

Vyhledat