Festival Pohoda mezi Top 10 festivaly s nejlepším line-upem na European Festival Awards

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Slovenský festival Pohoda je jediným středně velkým festivalem, který se dostal mezi 10 festivalů s nejlepším line-upem v Evropě. Rozhodla o tom porota složená z expertů hudebního průmyslu. „Tato nominace se dá považovat za zázrak. Jsem hrdý, že si zahraniční kolegové a experti všímají našeho přístupu k tvorbě programu a oceňují jeho kvalitu. Děkuji každému, kdo k výsledné podobě programu přispěl,“ uvedl k nominaci organizátor festivalu Michal Kaščák. 

Nejprestižnější festivalové ceny v Evropě European Festival Awards zveřejnily první kolo své každoroční ankety. Zástupci festivalů, promotéři, agenti a novináři vybrali desítku festivalů s nejlepším programem. „Kvalita line-upu je stále rozhodujícím faktorem pro většinu návštěvníků, a proto tato cena korunuje festival, který v rámci svých možností dokázal vytvořit ten nejúžasnější program,“ uvádí se v popisu kategorie.  

Vedle Pohody figurují na seznamu nominovaných jen hráči z „nejvyšší váhové kategorie“ s mnohonásobně větší kapacitou a hlavně rozpočtem, jako je Glastonbury, Primavera, Sziget, Rock Werchter či metalový Wacken Open Air. Být v tomto výběru je pro pořadatele festivalu Pohoda velkou poctou a zadostiučiněním, navíc se tak stalo již potřetí za poslední čtyři roky. Pohoda je už tradičně také v širší nominaci v kategorii Nejlepší středně velký festival.

O vítězích v jednotlivých kategoriích ankety European Festival Awards rozhoduje kombinace hlasů odborníků a veřejnosti – festivaloví nadšenci mohou podpořit svou oblíbenou kulturní událost v kategoriích Nejlepší středně velký festival a Nejlepší Line-up až do  konce listopadu. (Při hlasování je třeba uvést místo od 1 do 10, na které byste program Pohody zařadili.)

Festival Pohoda lze v anketě EFA podpořit hlasováním na tomto odkazu.

Comments

comments

Vyhledat