Festival Purple Haze se vrací

Rok se s rokem sešel a Brněnský hudební festival Puprle Haze je zpět. Jako minulý rok i letos se můžete těšit na interprety z české alternativní scény ale máme toho víc. Druhého července se v Brněnském parku Anthropos odehraje akce, kterou si nemůžete nechat ujít. Kromě skvělého občerstvění a speciálního festlivalového piva máme nový merch a chill-out zónu s dýmkařským stanem. Vstupné je dobrovolné ale budeme rádi pokud se rozhodnete podpořit fungování našeho festivalu nákupem našeho merche.

 

Krátce k naší krátké historii. Festival Purple Haze vznikl v minulém roce jako studentský projekt 3 studentů audia na VUT. Všichni milujeme hudbu a tak jsme si řekli „co kdybychom uspořádali festival.“ Po třech měsících zjišťování toho jak moc jsme přecenili svoje síly, proběhl první ročník. Brno nás nezklamalo, účast byla skvělá a proto jsme se letos rozhodli festival rozšířit.

 

Několik měsíců jsme kromě hlavní akce připravovali také doprovodné programy. První event byla vernisáž (ne)fotografů v kavérně Šestá Větev na Moravském Naměstí. Máme spostu přátel, kteří rádi fotí na analogy a tak jsme jim chtěli dát prostor k prezentaci svých fotek. Účast byla skvělá a my měli radost, že lidé projevili zájem i o neprofesionální tvorbu. Další akcí bylo čtení poezie v Místogalerri Skleněné Louka. Všichni máme rádi poezii ale cítili jsme, že pro to přímo na festivalu nebude prostor. Na čtení jsme pozvali Pardubický spolek Poezie o páté a Brněnský spolek JSEM. Na místě mohli i návštěvníci přečíst svoji poezii, což vytvořilo skvělou atmosféru a prostor k diskusi o součaené poezii. Poslední z doprovodných programů bylo promítání studentských filmů v AtrBaru, kde jsme představovali krátkometrážní filmy různých Brněnských autorů.

 

Teď ale zpět k hlavnímu dni festivalu, který je ještě před námi. Spolupráce s městem Brnem nám umožnila festival přesunout přímo do parku a získat tak víc místa. Díky tomu na letošním ročníku najdete třeba dýmkařský stan, kde bude prostor k odpočinku pokuřování skvělých dýmek od Blackhawk hookah. Další věcí, kterou by nebylo dobré opominout je náš gastro stánek, kde na vás bude čekat např. Domácí burger s trhaným vepřovým nebo Dhal z červené čočky s plackou.

 

Na co bychom ještě neměli zapomenout, je stánek s alkoholem a se spoustou skvělých drinků, kde jednou z věcí, co si nesmíte nechat ujít je náš speciální Purple Haze drink. Z nealka pak na stáncích najdete ledové maté nebo domácí bezovku. Letošní specialita, kterou ocení každý, je naše pivo. Ležák Purple Haze vznikl ve spolupráci s pivovarem Stern, který nám vyšel maximálně vstříct a proto bude na místě v prodeji naše pivko i na doma v lahvi.

 

Letošní line-up je plný skvělých undergroundových kapel. Festival otevírá Pražšký folkař Dvouhlavej kluk na kterého navazují Brněnské kapely jako Toad Planet nebo Break falls. Naši návštěvu přijala i kapela Panoptikum která před nedávnem vydala své LP, které si s merchem ostatních kapel budete moci koupit na našem infostánku. Line-up nemá silný dramaturgický koncept, díky čemuž se můžete těšit i na velmi odlišné kapely jako Šamanovo Zboží nebo Prince Harlow. Letošním headlinerem je Brněnská kapela Kule, které se poslední dobou v Brně daří a my jsme rádi že jim můžeme dát více prostoru na domácí scéně. Závěrem našeho festivalu pak bude elektronický projekt Lowmoe a skvělá show DJ Berta.

 

Nakonec bych krátce připojil poděkování všem lidem, kteří se na festivalu podílí bez nároku na na honorář. Speciální poděkování pak patří Josefu Kučerovi, který pro letošní ročník udělal skutečně hodně a pomohl tak udělat festival zase o něco lepší.

 

2.7. 2022

FB událost: https://www.facebook.com/Festival.Purple.Haze

 

Comments

comments

Vyhledat