Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER je ukázkou mravenčí práce studentů divadelních škol

Od 28. března do 1. dubna do Brna zavítá devět souborů, aby na prknech místních divadel ukázaly svou práci v rámci Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který každoročně připravují studenti Divadelní fakulty JAMU.  Letošním tématem je Anthills (Mraveniště).

Mraveniště je prostor koncentrace a spolupráce. Setkání škol jako setkání mravenčích kolonií. Hemžení jako způsob existence. Co je podmínkou tohoto společného hemžení? Mraveniště je místem přísné hierarchie. Každý mravenec má své místo a úkol. Je tato hierarchizace udržitelná i v divadelním světě? A jaké jsou její kořeny?

Next Level / Foto Klaudyna Schubert

Na přelomu března a dubna přijedou do Brna studenti nejen ze sousedních států, ale také z Gruzie, Velké Británie, Slovinska nebo Bulharska. Jejich inscenace bude možné zhlédnout v Centru experimentálního divadla, Divadle na Orlí a Studiu Marta. Nebude chybět čtyřčlenná mezinárodní umělecká porota, která se profesně představí na ENC: TALK. Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER je nesoutěžní, studenti však mohou získat Ocenění Marta za mimořádné umělecké počiny či Ocenění ředitele festivalu.

V rámci OFF programu se můžete těšit na zahajovací ceremoniál a následný koncert kapel na Moravském náměstí, nebo večírky, které se budou denně soustředit na jiný hudební žánr. Přestože je festival hlavně o zážitcích, zábavě, výměně zkušeností, či navazování nových přátelství, věnuje se i vážnějším tématům prostřednictvím workshopů, přednášek nebo diskusí (nejen) o politicko-kulturním prostředí států Visegrádské skupiny.

Letošními ambasadory festivalu jsou Jana Plodková, Václav Neužil a Jarosav Plesl, který na SETKÁNÍ/ENCOUNTER vzpomíná:

„Chtěl bych říct, jak jsme se studenty ostatních divadelních škol mluvili o divadle a herectví, vytvářeli si přehled a názor na to, co se v herectví a jeho formách děje. Vlastně to byl vždy nádherný mejdan, kde se probíralo a odehrávalo opravdu všechno. Ale to k tomu patří! K mladým lidem, studentům uměleckých škol, k divadlu…“ 

Podrobnější informace, aktualizace a novinky najdete na našich webových stránkách www.encounter.cz nebo na sociálních sítích.

Comments

comments

Vyhledat