Galerie Valchařská představuje tvorbu fotografky Hany Němečkové

Foto Hana Němečková
Foto Hana Němečková

Galerie Valchařská představuje fotografickou tvorbu české fotografky Hany Němečkové výstavou nazvanou Asi jsem přišla pozdě.

Sebeironizující název výstavy vychází z autorčina celoživotního pocitu, že nezmáčkla spoušť svého fotoaparátu v pravý okamžik. Divák má nyní v Galerii Valchařská skvělou příležitost zhodnotit, zda-li je tato sebekritika namístě. Autorka je bezesporu velkou pozorovatelkou, která čeká na správný moment. Na okamžik, kdy portrétovaný tak trochu zapomene, že je sledován fotoaparátem a ve chvílích nepozornosti, krátkém momentu odpočinku, zamyšlení nebo zasnění autorka mačká spoušť a nachází tak ryzost člověka. Pomyslná červená nit v práci Hany Němečkové je portrét, jenž se proplétá i touto výstavou.

Kurátorkou výstavy je Marta Fišerová Cwiklinski, výstava potrvá od 24. 5. do 10. 10. 2024.

Vernisáž výstavy fotografií Hany Němečkové Asi jsem přišla pozdě

Vernisáž výstavy fotografií Hany Němečkové Asi jsem přišla pozdě

Galerie Valchařská – Tiskárna Helbich
Valchařská 36, 614 00 Brno

www.galerievalcharska.cz

Průmyslový areál poznáte už z dálky podle barevného komína s nápisem Helbich. V areálu vás navedou cedule Tiskárna Helbich, u vchodu do tiskárny potom nápis Galerie Valchařská. Stačí zazvonit na „sekretariát“. Nebojte se a vstupte dál, nacházíme se v prvním patře v kancelářských prostorách.

Otevírací doba

Pondělí – pátek, 9 – 15 hod.
Prostor je možné navštívit také po domluvě.

Comments

comments

Vyhledat