V galerii Villa Pellé bude vystavovat Pasta Oner

Pasta Oner
Pasta Oner

Po čtyřech letech se v Praze představí Pasta Oner. Výstava s názvem 20th Century Cabinet, která láká na kolekci šesti desítek jeho zbrusu nových děl, bude veřejnosti přístupná od 8. června do 25. července v Galerie Villa Pellé. Pět tematicky provázaných sérií různých výtvarných technik spojuje Pastovo ohlédnutí se za 20. stoletím coby pomyslným vrcholem současné civilizace. Výstava je zároveň nostalgickou vzpomínkou na domnělou „esenci zlaté éry“ 90. let, jejíž obrazy autor osobně zažíval v kulisách tehdy již pomalu stárnoucího – a k nám paradoxně teprve přicházejícího – kapitalismu přelomu nového tisíciletí.

 

 

I v Galerii Villa Pellé platí protiepidemická opatření, v jejichž rámci bude výstava zpřístupněna vždy jen omezenému počtu návštěvníků. Doporučen je tedy nákup vstupenek na konkrétní hodinu v síti GoOut a to jak na výstavu samotnou, tak i na slavnostní otevření. Vstupenky na výstavu: https://goout.net/cs/pasta-oner-20th-century-cabinet/szqhbjr/. Časová rezervace na otevření: https://goout.net/cs/vernisaz-vystavy-20th-century-cabinet/szfcvir/.

 

Výstava 20th Century Cabinet je v české metropoli prvním plánovaným samostatným výstavním projektem Pasty Onera od jeho poslední sólové prezentace Art is Truth v pražské DSC Gallery.

 

PASTA ONER: 20TH CENTURY CABINET 

pořadatel: PORTE z.s., Galerie Villa Pellé

producent: Vladana Rýdlová

kurátor: Pavel Kubesa

grafická úprava: Petr Skalský

produkce: Ondřej Batoušek

architektura: Pavel Kubesa

 

Comments

comments

Vyhledat