Gauč ve Stromovce pořádá dětská představení zdarma 

Z představení O pejskovi a kočičce, foto Gauč ve Stromovce
Z představení O pejskovi a kočičce, foto Gauč ve Stromovce

Na hranici holešovického Výstaviště a Stromovky najdete prostor pro odpočinek i kulturní vyžití. Letní kino, koncerty a vystoupení doplňují dětská divadla.

Dětská představení zajistila produkce Gauče ve Stromovce nejprve pro mateřské školky Prahy 7, pro jejich oblibu jimi oživí i další dny během měsíců letních prázdnin. Představení jsou vždy zdarma, a probíhají v dopoledních hodinách.

Loutková i hraná představení
Pokaždé vystupuje jiný soubor s jiným představením, od loutek přes hrané divadlo až po interaktivní pohádky s edukativním podtextem. 

7. července přichystal Gauč ve spolupráci s uskupením Loutky bez hranic představení Tři medvědi a drzá Máša. Co se stane, když medvědi odejdou na med a chaloupka je prázdná?
21. července proběhne zbrusu nové představení od Divadla T601 s názvem O pejskovi a kočičce. Loutková pohádka na motiv slavné knihy Josefa Čapka je vhodná pro děti tříleté i třicetileté. Pejsek s kočičkou budou slavit státní svátek a po vzoru dospělých to provedou po svém.
4. srpna je na plánu divadlo Bacha na Bacha od souboru Kolonie, interaktivní hudební pohádka inspirovaná barokní hudbou, anděly a životem a dílem Johana Sebastiana Bacha. Děti se vydají společně s andílkem Melodiem na cestu plnou zvuků a fantazijních světů ukrytých za tím obyčejným, aby pomohly starému a legračně nerudnému stařečkovi najít ztracený tón.
18. srpna můžete navštívit surrealistickou pohádku s kubistickým koncem s názvem Malá večerní snítka. Soubor Anička a letadýlko vypráví příběh o Aničce, která se bojí usnout, když se maminka zdržela v práci, a tak si zpívá, hraje a dělá svinčík. Představení probíhají vždy v neděli od 11:00.

Letní scéna Výstaviště, kde se město potkává s přírodou
Gauč ve Stromovce prošel letos na jaře rekonstrukcí prostoru s důrazem na designovou funkčnost a variabilitu pro široké spektrum kulturních akcí. Je pravidelným dějištěm koncertů, uměleckých vystoupení, nebo například také Letního kina Be2Can, které nabízí výběrové snímky z filmových festivalů.  

V sortimentu naleznete také nealkoholické nápoje od malých výrobců včetně vlastních domácích limonád. Prostor je venkovní, zastřešený, nicméně v případě špatného počasí se akce mohou přesunout na jiný termín, o čemž najdete informaci vždy na jejich sociálních sítích. 

Gauč ve Stromovce
Výstaviště 415, Praha 7 – Holešovice

www.gaucvestromovce.cz
www.facebook.com/gaucvestromovce
www.instagram.com/gaucvestromovce

 

Comments

comments

Vyhledat