GOETHE-ISLANDS: Hledají se české kapely a německé songy

Festival United Islands of Prague / Foto Ostrovy S.r.o
Festival United Islands of Prague / Foto Ostrovy S.r.o

Německý Goethe-Institut a hudební festival United Islands of Prague hledají hudební skupiny složené z žáků základních a středních škol, v jejichž tvorbě je zastoupena němčina. Vítězové soutěže Goethe Islands vystoupí ve velkém stylu s vlastním koncertem v rámci květnových United Islands.

„Goethe-Institut podporuje výuku němčiny a jsme také tradičním partnerem festivalu United Islands. Napadlo nás, že obojí se dá dobře kombinovat prostřednictvím soutěže, která pomůže mladé české hudbě dostat se na velké festivalové pódium,“ komentuje Thomas Freundorfer z Jazykového oddělení Goethe-Institutu cestu, která vedla k uspořádání německé hudební soutěže pro české školáky: „Je to úplně jednoduché. Hledáme mladistvé ve věku mezi 14 lety a maturitou, kteří buď sólově nebo skupinově hrají v hudební kapele, kteří zkrátka mají vlastní hudební projekt, a jsou schopni odehrát, respektive odzpívat, alespoň jednu skladbu v němčině,“ dodává Freundorfer s tím, že se hledá původní česká tvorba, ale píseň v němčině může být klidně i cover verzí: „Ať už mladé lidi inspirují Rammstein, němečtí rapeři nebo klidně i šlágry, těšíme se na jejich hudební nahrávky.“

Z těchto nahrávek, došlých do konce března, vyberou pořadatelé kapelu, která ve dnech 5. či 6. května vystoupí na festivalu United Islands of Prague, kde bude moci uvést až pětici songů: minimálně jeden přitom musí být v němčině.

„Smyslem soutěže je jednak podpořit kreativitu teenagerských kapel, které si svou cestu na vrchol často hledají poměrně těžko. A také si samozřejmě pohrát s jazykem, v našem případě s němčinou. Ostatně jazyk i hudba jsou úzce propojeny a neustále se proměňují. Tak proč to vše neobjevovat a nepodporovat třeba na velkém hudebním pódiu,“ dodává ředitelka Goethe-Institutu Sonja Griegoschewski.

Přihlášky můžete podávat do 31. března na www.goethe.de/cesko , kde také najdete podrobné informace. 

 

 

Comments

comments

Vyhledat