Gregory Porter v češtině? Cover verze nazpívala vítězka soutěže The Voice Česko Slovensko

Na vinylovém singlu vychází dvě české cover verze jazzového velikána Gregoryho Portera, který nedávno okouzlil české publikum na festivalu Struny podzimu. Deska je dalším projektem vydavatelství Memory Records Prague a její křest proběhne 17. února v pražském klubu Studio Paměť.

Tvorba amerického jazzového zpěváka a skladatele Gregoryho Portera je českým posluchačům dobře známá. Nejenže v Česku několikrát koncertoval, ale také si k sobě před lety přizval českého hammondkáře Ondřeje Pivce, se kterým pravidelně nahrává a koncertuje.  Nyní se dvě nahrávky z jeho cenou Grammy oceněného alba Liquid Spirit dočkaly také českých verzí.

Gregory Porter – Liquid Spirit: https://youtu.be/07rb7QQYk7E

České předělávky skladeb Liquid Spirit a Hey Laura se objeví na novém vinylovém singlu tuzemského vydavatelství Memory Records Prague, které se specializuje na cover verze americké soulové hudby v češtině. Pod uskupením Annamária & její kapela se skrývají hráči studiové kapely labelu s hostující zpěvačkou Annamáriou d’Almeida. Ta v roce 2019 vyhrála pěveckou soutěž The Voice Česko Slovensko a působí v kapelách Android Asteroid či The Brownies.

Na nahrávkách se dále podíleli přední hudebníci domácí scény –⁠ klávesista Adam Novotný (Hentai Corporation), kytarista Daniel Novotný (Madhouse Express), bubeník Matouš Holienčin (Emma Smetana), baskytarista Miloš Klápště (MarZ) a flétnista Robert Fischmann (Nerez).

„Naše soulové desky jsou unikátní tím, že mají větší odbyt v zahraničí než u nás. Věnujeme se hodně okrajovém žánru, který je v Česku spíše přehlížen. O to víc nás těší, že mají tyto české covery ohlas po celém světě. Desky prodáváme do obchodů ve Vídni, Berlíně či Paříži a hrají nás DJové v Brooklynu nebo Jersey City,“ zmiňuje manager vydavatelství Milan Dedera, který se také podílí na českých textech k nahrávkám.

Annamária & její kapela – Řeka: https://youtu.be/zth-wuic0M0

Obě nahrávky s českými názvy Řeka (Liquid Spirit) a Když láska bolí (Hey Laura) vychází již nyní na digitálních platformách a 17. února pak na vinylovém singlu, který bude pokřtěn v pražském Studiu Paměť. Na křtu zazní také obě skladby naživo v akustickém podání hudebníků z uskupení Annamária & její kapela.

 

Comments

comments

Vyhledat