Hovory na Linku pro mámy a táty vzrostly v lednu o třetinu

Linka pro mámy a táty
Linka pro mámy a táty

Hovory na Linku pro mámy a táty vzrostly v lednu 2021 o třetinu oproti prosinci 2020. Bezplatná linka společnosti Aperio pomáhá rodičům, kteří se cítí vyčerpaní, pod tlakem, řeší problémy s partnerem či jiné těžké životní situace. V současné době rodiče nejvíce trápí narůstající konflikty spojené s koronavirovou krizí, ta těžce dopadá především na sólo rodiče a zejména na ženy. Linka pro mámy a táty nabízí anonymně a zdarma podporu a pomoc všem rodičům, kteří se potřebují někomu svěřit se svými problémy. Dostupná je na telefonním čísle 739 416 408.

„Pro mnoho rodičů je v této době velmi obtížné až nemožné skloubit distanční výuku s vlastní prací, navíc se nad 10 let věku dítěte nevyplácí OČR, přestože rodiče často musí doma s dítětem být a na výuce participovat,“ popisuje Daniela Vorlová, koordinátorka poradny Aperio. „Řešíme rovněž větší nároky a dopad složité situace především na sólo rodiče a ve větší míře na ženy, které bývají tradičně primárními pečovatelkami v rodinách. Stoupl také počet rodičů, kteří řeší problémy se střídavou péčí o dítě, koronavirová krize stupňuje rodičovské konflikty. Spory se týkají například větší zátěže jednoho z rodičů při distanční výuce, rozdílných postojů k dodržování protiepidemických opatření apod.,“ dodává Silvie Novotná, metodička poradenství Aperio. „Kombinace porozumění, odborné podpory a zcela praktických rad je pro rodiče v tíživé situaci zásadní. Rodiče s námi sdílejí své obavy z budoucnosti, pocity osamělosti či vyčerpání. Mluvit o svých problémech pomáhá,‟ vysvětluje Silvie Novotná.

Aperio poskytuje rodičům podporu v rámci Linky pro mámy a táty bezplatně a anonymně každé pondělí a čtvrtek od 10 do 16 hodin na telefonním čísle 739 416 408.

Comments

comments

Vyhledat