Fotoreport: Jakub König Za školou

Foto Jiří Janda
Foto Jiří Janda

Písničkář, malíř, spisovatel a vůbec muž mnoha řemesel Jakub König po svém letitém účinkování v kapele Obří broskev, kapelníkování mnohahlavého seskupení Zvíře jménem Podzim a hraní s dalším vlastním úspěšným projektem Kittchen nyní sňal svou černou kuchařskou čepici s dírama pro oči. Tentokrát se jal objevovat nová hudební tajemství na desce nahrané poprvé pod běžným občanským, tedy v jeho případě ovšem přímo královským jménem.

Nové album nazvané Hvězdy ozdobené vlastnoručně namalovaným obalem vydal minulý týden. Podle ohlasů se dá očekávat, že půjde o jednu z událostí letošní hudební sezony, což ale zrovna u držitele Andělů navíc oblíbeného u publika i odborníků nebude nic překvapivého.

Křest desky se sice odehraje až na konci listopadu (28. 11. v Kabinetu Múz v Brně a o den později v pražském Paláci Akropolis), Jakubovi největší ctitelé ale mohli některé písničky slyšet naživo už 27. září v kavárně Za školou v Bubenči. Speciální koncert se odehrál při příležitosti vernisáže jeho nové výstavy obrazů, jejichž malováním (a prodejem) se všestranně nadaný umělec právě živí. Obrazy zde budou viset přesně měsíc.

Na Jakubovi a jeho přístupu k tvorbě je obdivuhodná nezvyklá bezmála všeobjímající komplexnost. Svoje písničky s vlastními texty hraje leckterý umělec, ale aby si k tomu vyzdobil sál vlastními obrazy už nebývá až tak obvyklé. A hrát k tomu na speciální model kytary vyzdobený vlastnoruční malbou, barevně sladěný s díly na zdi a ostatně i květinou na kraji pódia, to je prostě frajeřina.

Foto Jiří Janda

Comments

comments

Vyhledat