Jarní či letní pobyt v Harrachově v Krkonoších – ideální destinace pro rodinný výlet

Překrásná příroda, čistý horský vzduch, Mumlavské vodopády, výlety na hřebeny Krkonoš, do malebných Jizerských hor a na jejich polskou stranu a po návratu vyhřátá sauna, whirpool, thajská masáž a výborné jídlo …to vše, a mnohem víc čeká hosty v Pytloun Wellness Hotelu Harrachov **** v horském středisku rozkládajícím se pod Čertovou horou v údolí říčky Mumlavy v západním cípu Krkonoš téměř u hranic s Polskem. Ze všech běžkařských tras jsou v létě cyklistické stezky a spousta turistických a cyklistických stezek začíná přímo od hotelu na českou i polskou stranu Krkonoš. V jarních a letních měsících je tak hotel ideální pro rodinnou rekreaci, horskou turistiku a cykloturistiku.

Pytloun Wellness Hotel Harrachov nabízí kvalitní ubytování s bohatou škálou služeb v krásné přírodě Krkonoš. Díky poloze v klidné lokalitě a příjemné atmosféře poskytuje ideální podmínky pro rodinnou dovolenou. Hotel nabízí svým hostům ubytování v moderních a nadstandardně vybavených dvoulůžkových pokojích. Pro páry a rodiny s malými dětmi jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje se dvěma přistýlkami. Větší skupiny mohou využít čtyřlůžkové pokoje či apartmány s vlastním kuchyňským koutem pro 6-10 osob. Většina pokojů má balkon s příjemným venkovním posezením a výhledem na severní svah Čertovy hory. Hotel je přátelský nejen k dětem, ale i k domácím mazlíčkům, takže svého čtyřnohého přítele vezměte do Krkonoš klidně sebou.

Hoteloví hosté velmi rádi využívají soukromé wellness centrum Luxury Mountain Spa v 5. patře hotelu, ve kterém mohou s klidem zapomenout na starosti všedních dnů. Wellness centrum je rozděleno na vnitřní a venkovní část. Součástí vnitřních prostor je stylová prosklená sauna pro 8 osob s výhledem na okolní krajinu, odpočívárna a také dvě masážní místnosti pro individuální i párové masáže, kde si hosté mohou vybrat z bohaté nabídky masáží a relaxačních procedur. Ve venkovní části je umístěna nadstandardní vířivka s kapacitou 10 osob, která nabízí z vody o teplotě 40 °C impozantní výhled na Čertovu horu a do korun okolních stromů. V letních měsících hosté rádi využívají lehátka k opalování. Součástí hotelu je také restaurace Rýžoviště, kavárna, kulečník, hotelový bar a herna pro děti. 

THAJSKÉ MASÁŽE

K dispozici je také kompletní nabídka thajských masáží, kterou zajišťují profesionální a certifikované thajské masérky ze Siam Thai Massage. Nejoblíbenější tradiční thajská masáž je silová a dělá se v oblečení. K relaxaci je ideální bylino-olejová masáž celého těla. V případě chladnějšího počasí je populární masáž horkými lávovými kameny nebo zahřívací bylinná královská masáž, při které se používají plátěné sáčky naplněné směsí více než dvaceti druhů léčivých bylin, které pomáhají uvolňovat bolest a napětí ve svalech a také příjemně provoní celý salón. Velmi oblíbená je také částečná masáž zad, šíje a ramen nebo reflexní masáž chodidel.

Co dělat a vidět na jaře a v létě v Harrachově?

V těsné blízkosti hotelu vede Včelí naučná stezka a také turistická stezka k nedalekým romantickým Mumlavským vodopádům, kterou hravě zvládnou i menší děti, které si mohou výlet zpestřit absolvováním tzv. Liščí stezky. Voda zde padá v kaskádách z výšky 10 metrů a přímo u vodopádů se můžete i občerstvit. Klasikou pro rodiny s většími dětmi je pěší túra či cyklovýlet na horskou boudu Dvoračky (Štumpovka) a dále na hřebeny Krkonoš, k prameni Labe, na Labskou a Voseckou boudu. K Pančavskému vodopádu, který je se svými 148 m nejvyšším vodopádem v ČR, je to po turistické stezce přímo od hotelu jen 10 km. Pro méně zdatné je vhodný pěší či cyklo-výletHarrachova na chatu do polského Orle v polské části Jizerských hor, nebo lanovkou na Černou horu. U dolní stanice čeká děti Dětský park s obří trampolínou a dalšími atrakcemi. Na české straně Jizerek pak nelze vynechat návštěvu malebné sklářské obce Jizerka (850 m), která je nejvýše položenou osadou Jizerských hor, vylézt na její dominantu a jednu z nejvyšších čedičových vyvřelin ve střední Evropě, vrch zvaný Bukovec (1005 m) a navštívit nejrozsáhlejší přístupné rašeliniště Jizerských hor.

Na polské straně Krkonoš, jen čtvrt hodiny autem z Harrachova (na kole cca 1 a čtvrt hodiny), najdete město Sklářská Poruba a v něm hned dva krásné vodopády – Szklarky a Kamieńczyka. Každý je na jiné straně města a k oběma dojdete příjemnou procházkou přímo od parkovišť. Ve Sklářské Porubě spolehlivě vybije přebytečnou energii vašich dětí lanový park Trollandia a cca 15 km od Sklářské Poruby se v lázeňském centru Jelení Hory – Cieplice nacházejí vyhlášené Cieplické termální lázně využívající termální vodu, jejíž chemické složení a teplota jsou unikátní v evropském měřítku, což má neocenitelný, blahodárný vliv na regeneraci celého organismu. 

Harrachov je pověstný svou sklářskou výrobou, exkurzi v Harrachovské sklárně z 18. století spojte s návštěvou minipivovaru Novosad, kde si můžete dát kromě výtečného piva také oběd v pivovarské restauraci nebo s relaxací ve zdejších pivních lázních. Pro milovníky adrenalinu je povinností zdejší Bobová dráha. Sjeďte si kilometr dlouhou dráhu se 17 zatáčkami, dvěma nadzemními kříženími a 38metrovým převýšením. Při večerních jízdách je osvětlena celá dráha i vlek. Ve Vertical Parku Harrachov na vás a vaše děti čeká obří houpačka, bungee trampolína, horolezecká stěna, a půjčovna koloběžek a čtyřkolek. V případě nepřízně počasí navštivte Hornické muzeum Harrachov, kde na vás čeká prohlídková štola dlouhá zhruba 1000 m, trasa vedená typickým prostředím rudného dolu je vysypána štěrkovou drtí a osvětlena. Při vstupu do štoly dostanete ochrannou přilbu, takže si budete připadat jako opravdový horník. V žulovém stavení zvaném Šindelkase seznámíte s přírodou Krkonošského národního parku – od 19. století se tu vyráběla šindelová střešní krytina a prohlédnout si tu můžete mimo jiné expozici o lesnictví a myslivectví a děti nadchne celkem 32 vycpaných zvířat.

Pytloun Wellness Hotel Harrachov si pro své hosty přichystal několik speciálních nabídek:

  • Denně bezplatný vstup do Luxury Mountain Spa, 30 min. v čase pro veřejnost (8:00 – 15:00 hod), rezervace časů předem nutná
  • Tapas (malé občerstvení) v lobby baru pro ubytované hosty denně zdarma (od 14:00 – 16:00 hod)
  • Welcome drink při příjezdu zdarma
  • Čajový a kávový set s rychlovarnou konvicí na pokoji zdarma
  • Volný vstup do herny (biliard, šipky, stolní tenis, dětská herna)
  • Harrachov card – slevová karta na atrakce v okolí
  • Při registraci do věrnostního programu „PYTLOUN FAMILY“ na Vás čekají další skvělé nabídky a bonusy

Více na www.pytlounwellnesshotelharrachov.cz 

O společnosti PYTLOUN HOTELS

PYTLOUN HOTELS patří k ceněným českým hotelovým značkám, která v současné době provozuje celkem čtrnáct designových i tradičních hotelů, z toho osm hotelů v Liberci, kde je její vlajkovou lodí designový Pytloun Grand Hotel Imperial, dva horské hotely v Harrachově v Krkonoších a v Krušných horách, a čtyři hotely v Praze, jeden v srdci hlavního města na Václavském náměstí, dva hotely na pražské Kampě (Pytloun Kampa Garden Hotel Prague a Pytloun Stará Zbrojnice Hotel Prague) a čtvrtý v zámeckém areálu Ctěnice v místní části Vinoř na severovýchodním okraji Prahy.  Díky důsledné diverzifikaci portfolia nabízí ubytování pro všechny typy hostů. Každý hotel sítě PYTLOUN HOTELS má svou vlastní osobitost a styl. Všechny ale sdílejí stejný závazek poskytovat hostům vynikající služby, moderní vybavení a výjimečný zážitek z pobytu.

 

 

Comments

comments

Vyhledat